Pokožka si pýta detox, mesto jej dáva zabrať! 7 tipov, ako jej pomôžete

Mestský život má síce množstvo výhod, ale keď sa opýtate pleti, jej odpoveď nebude znieť najpozitívnejšie. Áno, život v priemyselných centrách či v meste plnom áut, jej dáva zabrať.

18.02.2020 07:00
konjac, krása, pleť Foto:
Starostlivosť o pleť by nemala zabúdať na škodlivé vplyvy mestského prostredia.
debata

Nie je žiadnou novinkou, že posledné roky pribudli do starostlivosti o pleť aj produkty, ktorých cieľom je chrániť pokožku pred vplyvmi prostredia. Dôvody sú jasné. Výrazná urbanizácia, motorizácia s množstvom automobilov, ktoré produkujú výfukové plyny a znečisťujú prostredie, priemyselné zóny, ktoré sa nachádzajú na okraji väčších miest. K tomu si prirátajte napríklad cigaretový dym v baroch či výrazné striedanie tepla a zimy kvôli klimatizovaným a prekúreným miestnostiam. Toto všetko sa premieta do kvality pleti tých, ktorí žijú v mestách a ich pleť musí čeliť vplyvom prostredia.

Do pokožky prenikajú drobné čiastočky prachu, ktoré je len veľmi ťažké odstrániť. Vznikajú škodlivé voľné radikály a pokožka stráca kyslík, ktorý potrebuje k bunkovej výmene a regenračným procesom. Výsledok nedá na seba dlho čakať – najčastejším efektom je pokožka suchá, zašednutá, unavená na pohľad.

Sérum Cannabooster Détox od značky Ho Karan...
Čistiaci krém Moor Cream Cleanser od značky...
+4Zlupovacia pleťová maska Naj Oleari Glow &...

Odpoveďou by mohli byť prípravky, ktorých funkcia vychádza práve z tvorby ochranného štítu pre ľudskú kožu. A zároveň často pridáva výraznú schopnosť čistenia pleti či zapájania aktívnych látok na proces detoxikácie pokožky.

Áno, slovo detox je namieste. A hoci si ho stále mnohí spájame ešte s popíjaním zeleninových štiav a absenciou alkoholu po novom roku, opomínať ho netreba, ani keď príde na pleť.

Medzi najcennejšie látky v detoxikačných procesoch patria rozličné výťažky z morských rias, rastlín ako je zelený alebo biely čaj, mäta či eukalyptus a aloe vera či napríklad aj výťažky z konope alebo čistiace íly a bahno. Vo všeobecnosti platí, že kozmetika s vysokým obsahom antioxidačných látok je pre pleť blahodarná a tak sa môžete orientovať napríklad aj podľa tohto atribútu.

Samozrejmosťou sú potom formuly krémov, sér či napríklad čistiacich prípravkov, ktoré sú k pokožke šetrné. Je totiž náchylná k podráždeniu a tak je nutné, aby bol prístup kozmetiky veľmi šetrný a zároveň ošetrujúci.

My sme vybrali sedmičku prípravkov, s ktorými dokážete pokožku detoxikovať a zároveň chrániť do budúcnosti. Nech sa páči, pozrite si ich v galérii vyššie.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #životné prostredie #kozmetika #vplyv #pokožka #kráska #detox

+ Stanovenie časových limitov pre cvičenie zvyšuje efektivitu tréningu.
Organizácia pracovného dňa podľa priorít...

+ Športom a upravenou stravou znížite hmotnosť, s ktorou nie ste spokojní.
Vedľajší príjem by vám uľahčil...