11 tipov, 53 inšpirácií: Toto sú trendy na jar a leto 2020, manuál pre každého!

, 21.01.2020 07:00

Hoci na Slovensku ešte zima nepovedala posledné slovo, pulty obchodov už začínajú plniť jarné kolekcie. Aké vlastne sú trendy, ktoré ich ovplyvnili?

Nohavice
		už roky patria k súčasti dámskeho...
Návrat
		estetiky 70-tych rokov predznamenali...
+8Trendové tóny ružovej
		farby sa objavujú v...

Móda nasledujúcich mesiacov nesie so sebou niekoľko výrazných prvkov a trendov, ktorými sa neriadia len veľké mená odevného priemyslu, ale aj masové značky, dostupné pre väčšinu.

Blížiacej sa sezóne jar a leto 2020 opäť nechýba retro-inšpirácia, objavujú sa výraznejšie zastúpené konkrétne farby ako je ružová či zelená a, samozrejme, veľký vplyv ukazuje aj rovnoprávnosť a ženská sila. Sprostredkovaná bohatým zastúpením nohavíc či oversized sák. K nim si môžete prirátať tiež kabáty inšpirované pracovnou garderóbou.

A keď chcete nechať vyniknúť svoju romantickú a ženskejšiu verziu, uspokojiť vás môžu pre zmenu bodkované dezény alebo florálne potlače či divokosť vzorov a farebnosti ako z džungle.

V galérii vyššie nájdete všetkých 11 trendov na tento rok, nižšie vyberáme na ukážku tri najvýraznejšie.

Farby džungle

Farbou roka má byť síce podľa odborníkov modrá,...
Farbou roka má byť síce podľa odborníkov modrá, ale zdá sa, že dizajnérom sa viac zapáčila zelená. A naozaj vo všemožných odtieňoch. Farby prírody, niekde priam džungle sú intenzívne, divoké, sýte, často podporená aj potlačou - či už florálnou alebo abstraktnou (Badgley Mischka). Niekde sú to potom zdobné detaily, ktoré pripomínajú perie, strapce či drobné kvietky (Versace).
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP

Malé čierne, sexy čierne

Malé čierne, alebo v angličtine LBD (Little...
Malé čierne, alebo v angličtine LBD (Little Black Dress) nemôže v ženskom šatníku chýbať. V aktuálnej sezóne na rok 2020 sa čiernych koktejlových šiat a kreácií do spoločnosti objavilo hneď niekoľko. A spoločné mali jedno - výrazný sexuálny náboj, strihy zvýrazňujúce ženské krivky, odhaľujúce prednosti a zvýrazňujúce celkovú sošnosť strihu, ale aj postavy nositeľky.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP

Sedemdesiate roky

Návrat estetiky 70-tych rokov predznamenali...
Návrat estetiky 70-tych rokov predznamenali veľké mená ako Prada či Louis Vuitton. A bez "seventies" inšpirácia sa nezaobídete ani vy. Nosia sa kabáty s dvojradovým zapínaním a kontrastnými gombíkmi. Chlopne a goliere a kabátov sú zaoblené, pridávajú sa psychedelické abstraktné vzory aj lesk lurexu či umelá kožušina.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#trend #prehľad #móda #jar-leto 2020 #inšpirácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku