Čistiť pleť, ktorú zima oberá o vodu? Skúste to s olejom, prekvapí vás!

, 16.01.2020 15:00
Starostlivosť o pokožku uľahčujú prípravky, v...
Starostlivosť o pokožku uľahčujú prípravky, v ktorých sa spája viacero benefitov. Autor:

Aj vy už cítite, že pleť dostáva v tomto ročnom období poriadne zabrať? Nemusí byť síce 15 stupňov pod nulou, no exteriérový chlad a teplé vykúrené priestory stále zasahujú do kondície pleti.

Najčastejším problémom zimných mesiacov je dehydratácia. Pocit suchej, napnutej a niekedy až podráždenej pokožky. Viacero odborníkov sa zhoduje, že práve v zimnom období by sa pleť mala viac premasťovať a rovnako by sa mali zintenzívniť kroky na jej hydratáciu pri jednotlivých bodoch rutiny každodennej starostlivosti.

Tu sa potom objavuje otázka tak potrebného čistenia pleti. Nie, nemali by ste sa mu vyhýbať ani v zime! Každodenné čistenie pokožky (večerné určite, prípadne aj ranné) je pre kvalitu, jas, pevnosť či hydratáciu kože veľmi dôležité.

Ak bojujete s pocitom suchšej kože než zvyčajne, je možné, že by ste mali vyskúšať alternatívu čistiacich olejov. Hoci pred slovkom olej sa mnoho žien ešte stále ľaká, že výsledkom bude pleť s upchatými pórmi a výrazne mastnou T-zónou, trh oponuje. A nielen on. Aj skúsenosti mnohých „odvážnych“ po celom svete.

Na trhu sú totiž olejové čistiace prípravky, ktorých zloženie pleti nielenže prospieva na fronte hydratácie a upokojenia, ale zároveň nepôsobí žiadne problémy pri upchávaní pórov, alebo mastení kože. Na trhu sa nájdu dokonca olejové čistiace emulzie, ktoré sú vhodné na problematickú či zmiešanú pokožku.

Vybrali sme pre vás 5 tipov na ošetrenie pokožky. Nech sa páči tu sú.

Odličovací olej Cleansing Oil-to-Milk
		od...
Odličovací olej La Mer Cleansing Oil.
		Predáva...
+3Šetrný čistiaci
		penivý gél Cannabis Sativa
		Seed...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#pleť #ošetrenie #olej #dehydratácia #čistenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Začnite konzumovať viac zdravých potravín, začnete sa cítiť lepšie a zdravšie.
Svoje návrhy si nechajte...

+ Vašu bolesť hlavy spôsobujú viaceré faktory, poraďte sa radšej s odborníkom.
Dávajte si pozor aby ste o...