Sršňová pozýva do sveta farieb, vzorov a lásky! Takto oslavuje 10 rokov

, 17.12.2019 12:00
COLORLOVE, Satelit, Lenka Sršňová
Záber na časť expozície z galérie Satelit na bratislavskom Kollárovom námestí, kde sa nachádza výstava COLORLOVE - výstava k 10. výročiu značky Lenky Sršňovej. Autor:

Pôsobí na domácej módnej scéne už viac ako 10 rokov, jej značka oslávila tento rok oficiálnu desaťročnicu. Úspešná slovenská návrhárka Lenka Sršňová pri tej príležitosti priniesla veľa "farebnej lásky".

Reč je o výstave pod názvom COLORLOVE, ktorú slávnostne otvorili už koncom novembra tohto roka. Príležitosť pozrieť si expozíciu, ktorá zachytáva niekoľkoročné pôsobenie a profesionálny vývoj jednej z najznámejších domácich autoriek, je možné až do 15. januára budúceho roka.

Kto pozná Sršňovej tvorbu, dobre vie, že rada pracuje so živými farbami, miluje vzory, niekedy geometricky presné, inokedy dadaisticky detské a inšpirovať sa dokáže aj maliarmi ako je Ľudovít Fulla. Vo svojej doterajšej tvorbe predviedla už niekoľko polôh a v jednotlivých kolekciách sa hrala s rozmanitými inšpiráciami, rukopis má však jasný a veľmi čitateľný, apeluje na nadšencov módnej hravosti a originality.

Záber
		na časť expozície z galérie Satelit na...
Záber na
		časť expozície z galérie Satelit na...
+16Záber z galérie
		Satelit na bratislavskom...

Lákadlom výstavy, ktorá je venovaná jej tvorbe, môže byť pestrosť a zároveň komplexnosť, s akou autori pristúpili k formovaniu expozície. Návštevníkov čakajú modely zo Sršňovej kolekcií ako Colorcode, Fullove či Cocktail, nechýbajú modely staršie, ale ani tie úplne nové, ktoré dizajnérka predstavila ako kolekciu na rok 2020 počas akcie Fashion LIVE! v októbri tohto roka.

Záber z galérie Satelit na bratislavskom...
Záber z galérie Satelit na bratislavskom Kollárovom námestí, kde sa nachádza expozícia COLORLOVE - výstava k 10. výročiu značky Lenky Sršňovej. Autor: Adam Šakový

„Je to dohromady desať kolekcií, desať rokov tvorby. Chceli sme ponúknuť mozaiku nášho módneho sveta zasadenú do krajiny vytvorenej na mieru,“ komentovala Sršňová podobu jednej z miestností, ktorá je súčasťou výstavy COLORLOVE. Práve v nej majú možnosť obzrieť si návštevníci Sršňovej tvorbu a vnímať možno aj posun, aký jej móda nadobúdala rokmi.

V priestoroch galérie Satelit na bratislavskom Kollárovom námestí, je však expozícia rozdelená do miestností celkovo piatich. Popri šatách je možnosť pozrieť si aj archívne materiály a zdroje inšpirácií. Kresby, fotografie, nápady zachytené tužkou či v kúske látky – aj to je jedna z podôb, akú Sršňová odhaľuje na bratislavskej výstave.

Záber na časť expozície z galérie Satelit na...
Záber na časť expozície z galérie Satelit na bratislavskom Kollárovom námestí, kde sa nachádza výstava COLORLOVE - výstava k 10. výročiu značky Lenky Sršňovej.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Adam Šakový

V spolupráci s kurátorkou Zuzanou Šidlíkovou sa rozhodla dizajnérka a tím okolo COLORLOVE priniesť návštevníkom aj možnosť interaktívneho zapojenia sa do hry s módou a Sršňovej svetom. Nechýbajú zábery či klipy z prehliadok alebo fotení. Hoci súčasný predvianočný zhon láka ľudí skôr do nákupných centier, pozrieť si výstavu v galérii Satelit sa určite vyplatí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#výstava #satelit #móda #Lenka Sršňová #galéria #farba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku