VIDEO: Krátkodobé trendy a neekologická móda? Vinczeová od nich bočí!

, 02.12.2019 07:00

Moderátorka Adela Vinczeová sa počas uplynulého víkendu opäť stala múzou pre jedného slovenského dizajnéra. Módu vníma veľmi intenzívne a dokáže v nej vidieť aj výrazný umelecký rozmer. Balastu sa snaží vyhýbať.

Moderátorka Adela Vinczeová v kreácii od...
Moderátorka Adela Vinczeová v kreácii od Michaely Ľuptákovej. Autor: Ján Zemiar

Ako prezradila Vinczeová v rozhovore pre Pravdu, módu vníma v dvoch rozličných vrstvách. „Jeden je ten umelecký, ktorý ja veľmi obdivujem, pretože je to tak akoby ste tvorili na plátno, ktorým je ľudské telo. Charakter, nejaká energia a štýl a zároveň do toho vkladáte svoje nápadu a kreativitu. To je pre mňa absolútne umenie,“ komentovala moderátorka.

„Potom je tu aj móda, ktorá sleduje nejaké krátkodobé trendy a vo veľmi neudržateľnom spôsobe je masovo tvorená na tejto planéte. Z ekologického hľadiska sa od tohoto typu módy výrazne odkláňam,“ pokračovala Vinczeová, ktorá sa aj s manželom Viktorom snažia pristupovať k spotrebnému tovaru čo najekologickejšie.

VIDEO:

Na otázku, či si vie predstaviť, že by si všetko kúpila len u domácich dizajnérov a takpovediac netvorila odpad masovou módou, odvetila odhodlane. „Do veľkej miery to tak ale aj mám.“

Vinczeová si napríklad do svojej talk-šou oblieka modely, ktoré sú tvorené recykláciou alebo upcykláciou a často nakupuje aj u domácich tvorcov. „Slovenská móda nie je len o nejakých superdrahých kúskoch, ale aj o každodennej móde,“ odkázala vo videu pre čitateľov Pravdy.

Moderátorka Adela Vinczeová v kreácii od...
Moderátorka Adela Vinczeová v kreácii od slovenského dizajnéra Pavla Dendisa. Autor: Nadácia Tatra banky

Adela Vinczeová uplynulý piatok moderovala vyhlásenie Ceny Nadácie Tatra banky za umenie a práve na túto príležitosť ju obliekol dizajnér Pavol Dendis. Viac o tvorbe šiat v našom videu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#móda #ekológia #dizajn #Adela Vinczeová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zvýšite príjem ovocia a zeleniny, doplníte si potrebné vitamíny.
Strácate vzácny čas rozprávaním, iba...

+ Zdravie sa zlepšuje, výkon, ktorý ste strácali sa pomaly vracia.
Zistíte rozdiely na účte v banke, nemáte...