Chyby, ktorých sa dopúšťame pri samoopaľovacích krémoch

, 13.11.2019 11:00
Ako si dlhšie udržať opálenie? Existuje...
Pred použitím samoopaľovacieho krému môžete s čistým svedomím použiť nie príliš mastné telové mlieko. Autor:

Vaša pokožka je po lete akási vyblednutá a vy chcete proti tomu zabojovať samoopaľovacím krémom? Dajte si pozor na tieto chyby.

Už je to tu. Naša pokožka začína po lete vybledať. Svoje vyblednuté nohy strkáme opäť do tmavých pančúch a čo sa týka tváre, pomáhame si make-upom, púdrom a bronzerom. Niektoré dokonca siahnu po samoopaľovacom kréme. Ani v lete to nie je zlý nápad, pretože s jeho pomocou si môžeme cez noc vyčarovať úžasnú pokožku, o akej sme dlhšie snívali. Avšak pri nanášaní buďte opatrná, pretože z jemného letného opálenia sa môže rýchlo stať oranžový fľakatý koberec. Toto sú tri najčastejšie chyby, ktorých sa často dopúšťame.

Zabúdame na peeling

Odumreté kožné bunky nie sú prospešné pre vaše „bezfľakaté“ opálenie. Pretože samoopaľovací krém, či už vo forme gélu, spreja alebo vody, je potrebné nanášať na suchú, vypeelingovanú pokožku. Najefektívnejšia je rukavica určená na peeling alebo doma vyrobený peeling z cukru, soli alebo kávy.

Nekrémujeme suchú pokožku

Pred použitím samoopaľovacieho krému môžete s čistým svedomím použiť nie príliš mastné telové mlieko. Ak je vaša pokožka extrémne suchá, mali by ste jej dopriať vlhkosť, pretože suché miesta absorbujú viac farby. To spôsobí škvrny a rôzne nežiadúce pruhy. Nezabúdajte na to, že najsuchšími oblasťami na našom tele sú kolená a lakte.

Krém nanášame nepravidelne

Ak nanášate samoopaľovací krém prstami, žiaľ, riskujete, že pohybom prstov bude nanášanie nepravidelné. Ak sa vám tvoria pruhy často, mali by ste zvážiť používanie špeciálnej rukavice. S chrbátom by vám mal jednoznačne niekto pomôcť. Ak predsa len aplikujete krém prstami, dôkladne si ich umyte. Najmä medzi prstami by ste mali odstrániť všetky zvyšky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#suchá pokožka #škvrny #samoopaľovací krém #prsty #peeling
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Chráňte svoju pokožku ochrannými prostriedkami aj v zimnom období.
K šťastiu vás privedie spokojné...

+ Bolesť hlavy odstránite, tým že budete cvičiť krčnú chrbticu.
Verte si, nepochybujte o svojich...