Valentino uchvátil Peking módou haute couture: Čo záber, to hotové umenie!

, 11.11.2019 07:00

Slávna módna značka Valentino je jednou z tých, ktoré stále udržiavajú tradíciu kolekcií haute couture, teda výnimočnej, luxusnej a stopercentne ručne vypracovanej módy na zákazku, ktorá nemá vo svete obdoby.

Modelka na prehliadke Valentino Haute Couture,...
Modelka na prehliadke Valentino Haute Couture, ktorú dizajnér Pierpaolo Piccioli predstavil na výnimočnej prehliadke v Pekingu v priestoroch Aman Summer Palace. Autor: SITA/AP, Andy Wong

Už dávno sa mnohé svetoznáme odevné firmy sústreďujú na ázijský trh, kde sa vrstva boháčov a superboháčov v posledných rokoch násobila a kde vznikol silný dopyt po luxusnom tovare. Kolekcie haute couture sa síce v obchode kúpiť nedajú, ale aj na ne sa tu nájde klientela. Aj preto neprekvapí, že dizajnér Pierpaolo Piccioli vytvoril kolekciu haute couture špeciálne pre Peking.

Modelka
		v kreácii Valentino Haute Couture
		na...
Modelka v
		jednej z kreácii kolekcie
		Valentino...
+8Modelka v jednej z
		kreácii kolekcie
		Valentino...

V čínskom veľkomeste sa najprv konalo otvorenie veľkého obchodu s talianskym názvom Valentino na priečelí, no až prezentácia kolekcie bezmála päťdesiatky modelov, ktoré pripravil kreatívny šéf s tímom superšikovných krajčírok a krajčírov bola skutočným vrcholom vstupu značky na čínsku pôdu.

V priestoroch letného paláca v Pekingu sa konala výnimočná šou, na ktorej sa modelky predvádzali v šatách pokojne titulovaných označením umelecké dielo. Detaily, ktorých výroba trvá desiatky, ba niekedy stovky a tisícky hodín, ušľachtilé a luxusné materiály, niekedy kreovanie doslova nitka po nitke – aj tentoraz to bola haute couture v jej najdokonalejšej podobe, akú kedysi prinášali starí majstri.

Modelka na prehliadke Valentino Haute Couture,...
Modelka na prehliadke Valentino Haute Couture, ktorú dizajnér Pierpaolo Piccioli predstavil na výnimočnej prehliadke v Pekingu v priestoroch Aman Summer Palace.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Andy Wong

Modelky, medzi ktorými dominovali ázijské krásky, prezentovali veľkolepé róby s architekturálnymi detailmi, ale aj romantické či orientálne pôsobiace kúsky z materiálov, v ktorých dominoval efekt intarzie či ručného vyšívania a tvorby jednotlivých opulentných vzorov. Efektné bolo aj líčenie, o ktoré sa postarala slávna vizážistka Pat McGrath a ktoré vybraným dievčatám prisúdilo tváre celé zamaľované strieborným náterom.

Pri kolekcii Valentino je už zvykom, že je na pohľad ohurujúca. Potvrdila sa to aj tentoraz, keď sa už jednotlivé zábery, ktoré obleteli svet, dajú považovať za výnimočné vizuálne momenty. Viete si predstaviť, ako by ste tieto diela vnímali, ak by ste sedeli priamo v prvom rade? Nuž, zatiaľ bude musieť stačiť aspoň fotografia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Valentino #Peking #móda #luxus #krása #haute couture
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pozor na prepínanie svojich síl. Nie je hanba priznať vyčerpanie.
Nenechajte sa úmyselne vtiahnuť do...

+ Bolesti hlavy nie sú spôsobené kolísavým tlakom, ale prepracovanosťou.
Vaše úspechy hovoria za všetko,...