Cukríková Letizia, púdrová Viktória! Róby princezien a kráľovien pre Japonsko

24.10.2019 14:30
letizia
Španielska kráľovná Letizia a jej manžel, kráľ Felipe. Autor:

Holandská kráľovná Maxima aj dánska korunná princezná Mary - pozrite sa, ako žiarili počas slávnostných ceremoniálov na počesť japonského cisára Naruhita.

Za účasti zástupcov vyše 180 štátov sveta zasadol na japonský trón nový cisár Naruhito. Po tradičných obradoch sa stal 126. japonským cisárom. Na trón nastúpil po svojom otcovi Akihitovi, ktorý v máji zo zdravotných dôvodov abdikoval. Na slávnostiach a banketoch, ktoré sa konali počas uplynulých dní, sa zúčastnili aj členovia európskych kráľovských rodín. Čo si obliekli pozvané kráľovné a princezné?

Dánska korunná princezná Mary zvolila na jeden zo slávnostných večerných banketov, ktoré sprevádzali začiatok vlády cisára Naruhita, luxusný model večerných šiat z dielne Valentino. Na hlave jej nechýbala tiara.

Princezná Mary zvolila model Valentino.
Princezná Mary zvolila model Valentino. Autor: SITA/AP

Španielska kráľovná Letizia zvolila na slávnostný banket výrazný ružový model Carolina Herrera, na hlave mala vzácnu tiaru, ktorá má názov " Fleur-de-Lys". Tiaru už Letizia predviedla aj na slávnostnom bankete počas návštevy Argentíny vo februári.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

SS.MM. los Reyes viajan a Japón para asistir a la ceremonia de Entronización de Su Majestad el Emperador Naruhito.

Príspevok, ktorý zdieľa Queen Letizia of Spain (@queenletizia),

Švédska korunná princezná Viktória zvolila jemný model šiat v púdrovej ružovej z dielne Elie Saab. Očarili aj jej šperky – výrazné diamantové náušnice a takisto tiara, model ešte doplnil jednoduchý diamantový náhrdelník.

Princezná Viktória zvolila jemný model šiat...
Princezná Viktória zvolila jemný model šiat Elie Saab. Autor: Profimedia

Holandská kráľovná Maxima očarila vo vínovočervenej róbe, ktorú zdobil cik-cakový vzor. Model doplnila diamantovo-rubínovými šperkami, náhrdelníkom a tiarou s názvom „Mellerio Ruby“. V rukách držala čiernu listovú kabelku.

Holandská kráľovná Maxima očarila vo...
Holandská kráľovná Maxima očarila vo vínovočervenej róbe. Autor: SITA/AP

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#princezná Viktória #kráľovná Letizia #cisár Naruhito
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku