MISSONI. Exkluzívna publikácia pre milovníkov módy

08.10.2019 07:00
missoni
MISSONI Autor:

Fanúšik módy, tej exkluzívnej, kvalitnej a jedinečnej, určite pozná značku MISSONI. Ikona v módnom dizajne. Špičkový taliansky módny dom preslávený svojimi farebnými pletenými vzormi. A práve vyšla luxusná a unikátna publikácia s názvom MISSONI.

MISSONI
MISSONI Autor: SHUTTERSTOCK

Kniha Missoni predstavuje jedinečné dielo remeselne zdobené aplikovanými, exkluzívnymi pôvodnými látkami, ktoré dodal módny dom MISSONI.

Na celom svete je len 899 takýchto ručne očíslovaných výtlačkov.

A pre Slovensko je rezervovaných iba 20 výtlačkov.

O knihe, ukážky a náhľady na Luxusná knižnica – MISSONI

Ide o výnimočné dizajnové dielo, v ktorom prebieha dialóg medzi obrázkami, textami, originálnymi látkami, grafikami a papierovými vzormi. Kniha oslavuje prejav a štýl elegancie, ktorá sa stala umeleckým vyjadrením, kultúrnou a sociálnou revolúciou začiatkom päťdesiatych rokov minulého storočia.

Práve v tom čase Rosita a Ottavio Missoni odštartovali svoju tvorbu, nebáli sa experimentovať a ani v nasledujúcich desaťročiach nezapreli dušu svojho pôvodu.

Ich sloganom je nezameniteľnosť

Veľkolepo spracovaná luxusná kniha je rozdelená na tematické časti, v ktorých nájdete aj rozprávanie samotných predstaviteľov Missoni. Opisujú najdôležitejšie umelecké smery, ktoré prispeli k ich presadeniu sa a k nenapodobiteľnos­ti štýlu ich módneho domu.

Úvod exkluzívnej publikácie približuje nezameniteľnosť grafík, farieb a línií, typických pre módny dom Missoni.

Editoriál VOGUE s originálom lurexových šiat, vytvorených v spolupráci s Emmanuellom Khahnom a prezentovaných Missonim na ich úplne prvej módnej prehliadke v divadle Gerolame v Miláne. Nadčasové kúsky z bielej vlny, uverejnené v ELLE, sa neskôr ocitnú na výslní v najväčších módnych časopisoch.

Cik-cak (orig. zig-zag) je dominantný a revolučný geometrický vzor, vyzdvihnutý aj na obálke časopisu Grazia v roku 1968.

Látky módnej značky MISSONI.
Látky módnej značky MISSONI. Autor: IKAR

Unikátna publikácia

Missoni je 350-stranová veľkoformátová publikácia z tých najkvalitnejších materiálov. Chrbát knihy je z pravej kože vo farbe primo fiore (sadra) s koženým kapitálikom.

Na prednej obálke je aplikovaná originálna látka, ktorú dodal módny dom Missoni.

K tomu razba zlatou fóliou, kartónové dosky s hrúbkou 3 mm potiahnuté perleťovým materiálom Fedrigoni Sirio Pearl Oyster Shell canvas.

Kniha je v anglickom a talianskom jazyku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Missoni #knižná novinka #Ikar
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku