Máte 20, 40 či 60 plus? Aké šaty si vybrať na túto jeseň naznačia hviezdne inšpirácie!

, 18.09.2019 07:00

Vybrať si vhodné šaty vzhľadom k vášmu veku? Nie, naozaj to nie je problém. A budú aj trendové.

Herečka
		Meryl Streep (70) bodovala v šatách
		s...
Topmodelka
		Karen Elson (40) sa pred
		prehliadkou...
+6Herečka Maya Hawke (21)
		predvádza
		typicky...

Či už máte dvadsať, tridsať alebo päťdesiat, výber modelov jedného z najtypickejších kúskov ženskej garderóby je dostatočne pestrý, aby uspokojil každú vekovú kategóriu. S príchodom jesene sa pritom môžete zamerať na pár trendových detailov, s ktorými rozhodne nešliapnete vedľa.

Napríklad v rámci farebnosti sa nepochybne presadzujú sýte odtiene a výraznejšia jesenná farebnosť. Jedným z našich tipov je napríklad sýta zelená farba. Vo viacerých variáciách a skôr tmavších alebo výraznejších odtieňoch. Po lete bude príjemným osviežením vašej garderóby.

V strihoch bodujú najmä klasické šaty so širšou sukňou a zvýrazneným driekom. Ten je zväčša definovaný už samotným strihom alebo potom následne aj opaskom. Napríklad dámy po šesťdesiatke ocenia takýto strih pri maskovaní jemných nedostatkov, pričom však budú pôsobiť dostatočne mladistvo a pôvabne – stačí len voliť dobrú farbu (červená, čierna, žltá, okrová, bordová), prípadne vzor (florálne motívy, zvieracia potlač, flitre).

Pre takzvaný office look sú stále v kurze tubové šaty. Veľmi populárna je dĺžka do polovice lýtok. Ak ich máte výraznejšie, potom pár centimetrov radšej uberte a pridajte podpätky. Lýtka predelené v polovici sukňou budú opticky pôsobiť masívnejšie.

Pri výbere materiálov sa riaďte inštinktívne tým, v čom sa cítite pohodlne. Okrem bavlnených zmesí alebo modelov s prímesou syntetických tkanív či vlny sú v kurze aj hodvábne saténové materiály či napríklad jemný úplet. Skvelou jesennou voľbou sú potom šaty z priadze buklé, tvídové modely, ale aj jemnejšie, no hrejivé zamatové kúsky.

V galérii vyššie nájdete naše inšpirácie z nedávnych podujatí, na ktorých sa predvádzali hviezdy. Dolu prinášame aspoň výberovú generačnú inšpiráciu.

Meryl Streep (70 rokov)

Herečka Meryl Streep (70) bodovala v šatách s...
Herečka Meryl Streep (70) bodovala v šatách s potlačou kvetín. Na čiernom podklade sa odohráva biela vzorovaná hra. Opticky šaty omladzujú a pritom zároveň dokážu zoštíhliť partie smerom od pása nadol. Autor: Reuters, MARK BLINCH

Sharon Horgan (49 rokov)

Odtieň zelenej farby tak nejako k jeseni patrí....
Odtieň zelenej farby tak nejako k jeseni patrí. Aj herečka Sharon Horgan (49) stavila na model, ktorý lichotí jej pleti a strihovo postave. Okrem farebnosti je skvelou inšpiráciou na jeseň 2019 aj strih s miernym retro detailom širokých ramienok a biely kontrast spony opasku, ktorý ešte vyzdvihujú lodičky. Autor: Reuters, MARK BLINCH

Maya Hawke (21 rokov)

Herečka Maya Hawke (21) predvádza typicky...
Herečka Maya Hawke (21) predvádza typicky jesenný outfit v šatách z vlneného materiálu a s tradičnejším károvaným vzorom. Hoci niekto by mohol oponovať, že model pôsobí až príliš retro, aj toto je inšpirácia na aktuálnu sezónu Jeseň/Zima 2019. Hawke na snímke s kolegom Jonahom Hauerom-Kingom. Autor: Reuters, MARK BLINCH

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#herečky #hviezdy #inšpirácia #jeseň #jeseň 2019 #móda #šaty #trend
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zabudnite na lieky, vyskúšajte radšej bylinky a rady starých mám.
Neinvestujte do používaných vecí,...

+ Zredukujte počet zjedených sladkostí, prospeje vám to.
Ak teraz zaberiete s cvičením, prinesie vám to...