Nohavicový kostým 9-krát inak! Inšpirujte sa, budete ako hollywoodska diva

, 10.09.2019 07:00

Dámsky nohavicový kostým patrí v posledných rokoch v rámci ženskej garderóby medzi tzv. "must have" modely. Dôkazom sú aj hollywoodske hviezdy, ktoré často tento kus šatníka predvádzajú.

Susan Sarandon
		stavila na nohavicový kostým
		so...
Herečka Jessica Biel je
		zvyčajne veľmi
		ženská,...
+6Herečka Mette Towley v
		modernej variácii
		na...

Hoci by ste možno chceli položiť otázku, čo je už len zaujímavé na nohavicových kostýmoch – budeme vám hneď v úvode oponovať. Ide totiž o skutočne variabilnú súčasť ženskej garderóby, ktorá najmä v posledných rokoch stále viac podlieha trendom a tiež následným inováciám. V strihu, farebnosti, využití materiálov, alebo kombinovaní.

Za posledné dni sa pred objektívmi objavilo hneď niekoľko slávnych dám, pre ktoré sa symbolom ich príťažlivosti, elegancie či štýlovosti stali práve nohavice v spojení so sakom (či kratším kabátikom).

Zaujímavé pritom je, že ak si našu galériu prezriete celú, uvidíte, že variácií je skutočne mnoho. Dámy nekopírujú jedna druhú, každá volí špecifický štýl – pričom zvyčajne prihliadajú na danosti postavy, alebo aj obľúbené strihy.

Ako inšpirácia môže slúžiť však každá jedna z nich. Ak hľadáte klasickejšiu variáciu dámskeho nohavicového kostýmu, zaujme váš možno Madalina Ghenea či Isabelle Huppert. Herečky ako Sarah Paulson alebo Cynthia Erivo zase predvádzajú trendové modely s výraznými širokými nohavicami a masívnejšími sakami s posunutou líniou pliec či oversized strihom. A potom je tu ešte priam elegantná večerná voľba od Sofie Richieovej či niekoľko ďalších. Celú galériu si preklikajte vyššie.

Jessica Biel

Herečka Jessica Biel je zvyčajne veľmi ženská,...
Herečka Jessica Biel je zvyčajne veľmi ženská, ale voľbou tejto kombinácie príjemne prekvapila. Maskulínna inšpirácia v podobe prúžkovaného saka a nohavíc, ktoré zaujmú aj výraznejšími zámykmi v drieku vypálila na jednotku v spojení s hodvábnou blúzkou a výraznými lodičkami s kovovou špičkou. Autor: Reuters, MARIO ANZUONI

Madalina Ghenea

Rumunská rodáčka Madalina Ghenea v Benátkach...
Rumunská rodáčka Madalina Ghenea v Benátkach nedávno predviedla veľmi klasický ženský a elegantný nohavicový kostým. Osviežujúca je najmä jeho farebnosť, výrazná červená zaujme na prvý pohľad. Strih nohavíc je užší a tým pádom zvýrazňuje opticky dlhé nohy nositeľky. Autor: Reuters, YARA NARDI

Sarah Paulson

Herečka Sarah Paulson stavila na masívnejší...
Herečka Sarah Paulson stavila na masívnejší jesenný nohavicový kostým. Materiál (vlna a tvíd), strih, ale aj farebnosť už jasne hovoria - je tu chladnejšie obdobie roka. Paulson pritom model osviežila bandážovým topom a odľahčila tak jeho seriózne vyznenie. Autor: SITA/AP, Evan Agostini

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Hollywood #inšpirácia #móda #nohavicový kostým #trend
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Viac pohybu by vám dnes určite nezaškodilo, myslite nato.
Vyberte si dnes do práce vhodné oblečenie, bude...

+ Zabudnite dnes na sladkosti a nezdravé potraviny, nechajte si ich na iné dni.
Slušnosť dnes musí byť u vás...