Móda pre 40 či 50 plus? Inšpirujte sa výberom Tlučkovej, Mauréry či Polákovej

04.09.2019 07:00

Známe Slovenky majú náročnú úlohu. Pod drobnohľadom médií sa, najmä na spoločenských udalostiach, musia vysporiadať s potrebou štýlového stylingu. Ako to zvládajú dámy nad 40?

Herečka
		Elena Podzámska.
Speváčka
		Beáta Dubasová.
+11Moderátorka Adriana
		Poláková.

Dobrým príkladom môžu byť nedávne televízne večierky dvojice slovenských komerčných televízií. Objavili sa na nich hviezdy seriálových projektov či známe moderátorky. Niektoré s typicky mladistvým stylingom a vzhľadom, ktorým môžu konkurovať aj o desať rokov mladším dámam. Iné zase prišli v ležérnych kombináciách v jednoduchej farebnosti či strihovom vyhotovení.

Ako ukazuje napríklad herečka Zuzana Tlučková či Zuzana Mauréry, obľúbené sú u zrelších dám najmä voľnejšie strihy. Dokážu maskovať kritické partie a pri správnej dĺžke alebo farebnej kombinácii opticky predĺžiť postavu.

Samozrejme, dámy s príťažlivými figúrami (za ktorými stojí cvičenie, strava, ale aj dobrá genetika) sú náchylnejšie k tomu, aby postavu zvýraznili. Urobila tak napríklad moderátorka Adriana Poláková, ktorej voľba elastických čiernych šiat je decentná, no pritom sexy. Štíhla Elena Podzámska, ktorá patrí medzi dámy s plochou postavou, zase volila tak, aby zvýraznila driek a opticky vytvorila ilúziu ženskejších tvarov.

Za spomenutie však nepochybne stoja aj dámy ako Zuzana Vačková (spojenie denimu a elegantnejšieho saka), Dana Košická (ležérna čierna voľba) či Beáta Dubasová (nebojí sa vzorov!). Všetky dámy si pozrite v galérii vyššie, malý výber dám nájdete dolu.

Adriana Poláková – 42 rokov

Moderátorka Adriana Poláková.
Moderátorka Adriana Poláková. Autor: TV Markíza

Zuzana Mauréry – 50 rokov

Herečka Zuzana Mauréry na televíznej párty TV JOJ.
Herečka Zuzana Mauréry na televíznej párty TV JOJ. Autor: Profimedia

Zuzana Tlučková – 57 rokov

Herečka Zuzana Tlučková.
Herečka Zuzana Tlučková. Autor: TV Markíza

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Zuzana Tlučková #Zuzana Mauréry #zrelá žena #trend #štýl #móda #Adriana Poláková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku