Aké sú podľa vedcov ideálne pery? Máte také?

31.07.2019 09:30
O pery sa musíte počas jesene patrične starať.
Po akých perách túžite vy? Autor:

Podľa výskumu amerických plastických chirurgov by mali ideálne pery vyzerať takto - šírka dolnej pery je dvojnásobkom šírky pery hornej. Príliš plné pery už nie sú považované za pekné, píše taliansky denník Corriere della Sera.

Vedci z Kalifornskej univerzity ukázali študentom vo veku od osemnásť do dvadsaťpäť rokov fotografie žien, ktoré sú považované za pekné, ale majú rôzne rozmery pier. Na prvé miesto sa dostala tá, ktorá mala dolnú peru dvakrát tak širokú ako hornú. Zhodlo sa na tom najviac študentov.

Na druhé miesto sa dostala žena, ktorá mala dolnú peru trikrát tak silnú ako hornú. Na ďalšom mieste sa umiestnila žena, ktorej dolná pera bola rovnako veľká ako tá horná. Na poslednej priečke potom bola tá, ktorá mala hornú peru väčšiu ako dolnú.

„Štúdia trocha odporuje klasickému pravidlu stanovujúcemu harmóniu ťahov tváre,“ hovorí člen Talianskej spoločnosti pre plastickú a estetickú chirurgiu (SIPRI) Cesare Azzolini. „Je to princíp, ktorý platí, ak hovoríme o architektúre (napríklad aténsky Parthenón), prírode alebo ľudskom tele,“ dodáva. Toto pravidlo hovorí, že harmónia medzi časťami je daná pomerom jedna ku 1,62. Platí to pre ľudské telo? „Zoberme si oči. Za pekné možno oči považovať vtedy, keď vzdialenosť medzi nimi a rozmer každého oka sú v pomere jedna ku 1,62,“ hovorí Azzolini. Donedávna bolo toto pravidlo rešpektované aj pri hodnotení pier. Harmonické pery by teda mali byť také, kedy je horná pera k dolnému v pomere jedna ku 1,62. Nová americká štúdia to však nepotvrdzuje a ponúka nový pomer, ktorý by mohol zmeniť aj prístup estetickej chirurgie.

"Je však potrebné vziať do úvahy aj ďalšie štúdiu na túto tému, realizovanú v 35 krajinách. Jej výsledky ukázali, že mladší ľudia považujú pery za príťažlivé, keď je dolná pera dvakrát tak veľká ako horná. To potvrdzuje zistenie amerických vedcov. Avšak dospelí vo veku od 60 do 70 rokov považujú za zvodnejšie ženy, ktoré majú obe pery rovnaké, "uvádza Azzolini. Jednoducho, krása je dynamický koncept, závislý od doby, tradídií, geografie, vplyve médií aj osobnom vkuse.

V Taliansku je situácia taká, že polovica žien chce od plastických chirurgov rovnako širokú hornú aj spodnú peru, zatiaľ, čo druhá polovica chce dolnú peru širšiu.

Za chirurgami často prichádzajú pacientky s fotografiami svojich idolov, ktorým sa chcú podobať. Americká herečka Taylor Swift je napríklad vzorom pre pery jedna k jednej. Modelka Kylie Jenner je zase ikonou pre pomer jedna ku dvom. „Metódy zákroku sú rôzne. Aby sme dosiahli prirodzeného efektu, snažíme sa udržať takzvaný Kupidov oblúk, teda podobu do V pri hornej pere,“ uvádza Azzolini. V mnohých prípadoch chcú ženy ešte čosi viac: opuchnuté pery. Nie je to teda chyba chirurga. Takzvané kalifornské pery sú osobnou voľbou žien.

Pri tvarovaní pier môžeme začať od rúžu. Rúže na báze škorice, feferónky alebo mentolu pery dráždia a môžu ich na niekoľko hodín nafúknuť. Avšak ten, kto chce zvýšiť ich objem viacmenej trvalo, sa môže uchýliť k ďalším trikom, ako je modelácia pier kyselinou hyalurónovou alebo vlastným tukom. Vo svete tieto prostriedky využíva tri milióny ľudí ročne.

#plastická chirurgia #pery #ideálne pery
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ V zdravom tele, zdravý duch, ľahšie cvičenie ešte nikomu neublížilo.
Dnes nič neriskujte, nie je na to...

+ Odložte mobilné telefóny a vypnite televíziu, váš zrak trpí.
Peňazí máte dosť, rozumne ich investujte, o...