Chrániť tvár pred slnkom sa vyplatí! Máme aj 10 tipov na produkty leta

, 17.07.2019 09:30
žena, pláž, opaľovanie, slnko
Opaľovacie prípravky na pleť tváre sú dnes už dostupné v ľahkých a dobre roztierateľných textúrach. A to aj s najvyššou ochranou. Autor:

Solárna ochrana je v lete nutnosťou. Aj keď sa nevystavujete na pláži, na ochranu pleti tváre by ste nemali zabúdať.

Dôvody asi už dobre poznáte, alebo ste o nich minimálne raz v živote čítali. Slnečné žiarenie, ktoré v malom množstve pomáhať tvoriť v tele vitamín D, má vo veľkých dávkach pramálo pozitívnych účinkov. Koža sa vysušuje, rýchlejšie starne, proces vzniku vrások sa dynamicky zrýchľuje. A azda najdôležitejším argumentom je ochrana nášho zdravia. Slnečné žiarenie totiž môže vyvolávať rakovinu kože a pred ňou nám môže pomôcť práve solárna ochrana.

V letnom počasí by ste ju mali aplikovať na celé telo, či lepšie povedané jeho odhalené časti. Ak do práce mierite v tope bez rukávov, nezabúdajte natrieť si ruky a ramená. Podobné platí pri nohách v minisukni alebo šortkách. Čo je však skutočnou nutnosťou je ochrana tváre (a rúk) – slnečnému žiareniu je vystavená takmer permanentne a mnoho žien si už uvedomilo, že predčasnému starnutiu kože môžu zabrániť aj tak, že si aplikujú ochranný faktor počas celého roka.

Situácia sa mení pomaly len v posledných rokoch. A dôvod je prozaický. Vyššia je informovanosť, edukovanosť a s nimi sa zvyšuje aj prevencia. Zároveň je to však aj pokrok v zložení produktov. Kým kedysi len málokto túžil po tom natrieť sa olejom na opaľovanie či hutným belastým krémom do práce, aby si chránil tvár, dnes sa výrobcovia snažia prispôsobiť potrebám spotrebiteliek (a spotrebiteľov).

Ochranný fluid The Broad Spectrum SPF 50
		UV...
Ochranný
		krém Anthelios Anti-imperfections
		od...
+7Ultraľahký krém Ultra
		Light Daily UV
		Defense...

Základom je nepochybne zmena textúry. Opaľovacie prípravky na pleť tváre sú dnes už dostupné v ľahkých a dobre roztierateľných textúrach. A to aj s najvyššou ochranou 50+. Problémom v minulosti bolo tiež upchávanie pórov a vznik komedónov. Aj v tomto smere sa inovácie posunuli smerom vpred.

Nová solárna ochrana už póry neupcháva, dokáže bojovať s mastnou pleťou, leskom či citlivosťou kože alebo dokonca pigmentovými škvrnami. A v neposlednom rade sa ochranný faktor stáva súčasťou produktov ako sú BB-krémy, mejkapy či dokonca klasické krémy a séra…

Aj preto by ste s ochranou pokožky tváre váhať nemali. Prinášame vám 10 tipov na ideálnu ochranu pleti tváre. Galériu tipov si pozrite vyššie.

Pozrite si aj naše video o melanóme!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#leto #slnko #ochrana #pleť #pokožka #tvár
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zmeňte jedlá vo vašom jedálničku, bude to zmena nielen pre vás.
Míňate peniaze za hlúposti,...

+ Zistíte svoje nedostatky, začnete preto niečo robiť a prestanete sa ľutovať.
Finančné...