Skrášľovanie pred dovolenkou: Kedy je čas na riasy, kedy na vlasy?

, 02.07.2019 13:00
dovolenka, seflie
Na dovolenke budete pekná, len si to všetko dobre vopred naplánujte. Autor:

Čas beží, dovolenka sa blíži. Pár dní predtým si chcete dať odstrániť chlpy z bikiny zóny? To nie je dobrý nápad. Čítajte, ako to naplánovať lepšie.

Ak patríte k tým, čo si pravidelne odstraňujú chĺpky na nohách, mali by ste si spraviť čas na svoje kozmetické procedúry ešte pred dovolenkou. Pretože pokožka potrebuje čas na upokojenie a niektoré ošetrenia vydržia práve tak dlho, ako trvá dovolenka. Toto je časová os, ktorá vám ukáže správny čas na takýto program.

Mesiac pred: Čas na farbenie vlasov

UV žiarenie môže doslova vytiahnuť farbu z vlasov, a to dosť rýchlo. To je dôvod, prečo si môžete farbiť vlasy mesiac pred vašou dovolenkou na pláži. Po štyroch týždňoch budú ešte dosť svieže. Navyše, ak idete ku kaderníčke, nemusíte si robiť žiadne dodatočné starosti.

Týždeň pred: Čas na depiláciu voskom

Dovolenka sa blíži, už len sedem dní… Toto je správny čas na depiláciu voskom. V takomto prípade si totiž pokožka musí trochu oddýchnuť, kým odídete na dovolenku.

Tri dni pred: Čas na farbenie mihalníc

Ak nechcete na dovolenke používať riasenku, avšak sexi tmavých mihalníc sa rozhodne nemienite vzdať, mali by ste porozmýšľať o permanentnom farbení. Dva dni pred dovolenkou je najideálnejší čas na túto procedúru. Vaše riasy ostanú nádherne čerstvé!

Už len dva dni: Doprajte si pedikúru a manikúru

Pestované chodidlá v sandáloch sú rovnako atraktívne u mužov, ako aj u žien. Ak ich chcete mať pekné na dovolenke, nemali by ste ísť na pedikúru príliš skoro pred dovolenkou. Jeden deň pred dovolenkou je naozaj optimálny. Týka sa to aj manikúry.

Zajtra odlietame! Maska na vlasy

Doprajte svojim vlasom ešte rýchlo nejakú vlhkosť, kým končeky nevysuší a nezničí slnko a morská voda. Počas balenia kufra by ste si mohli dopriať masku na vlasy, vaša hriva sa vám za to určite poďakuje.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#dovolenka #hydratácia #depilácia #UV žiarenie #pedikúra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zaujímajte sa viac o vaše zdravie, vek vám pribúda a choroby tiež.
Ponúkané peniaze môžete odmietnuť,...

+ Teplé kúpele pre vás môžu byť ten najlepší spôsob relaxácie.
Myslite na zadné dvierka, rodinu...