Kvety, perie, elegancia aj bizarnosti! 20 klobúkov z Ascotu, ktoré zaujmú

20.06.2019 13:00

Ešte pár dní potrvajú kráľovské dostihy v Ascote, ktoré v utorok slávnostne otvorila britská kráľovná Alžbeta II. Ako inak, s klobúkom na hlave.

Variácie na klobúky z dostihov v Ascote.
Vojvodkyňa
		Catherine z Cambridge stavila
		na...
+17Variácie na klobúky z
		dostihov v Ascote.

Súčasťou etikety a povinného „dress-code“ je prísť na túto udalosť s klobúkom. Dámy dostanú tak možnosť realizovať svoj štýl, vkus, ale aj schopnosti experimentovať a zaujať. Na tohtoročných dostihoch nechýbali zástupkyne žiadnej skupiny.

Kým známe osobnosti zvyčajne volia elegantné a decentnejšie kreácie, v ktorých sa snúbi sofistikovaný dizajn s netradičným, ale jemným originálnym detailom, nájdu sa aj hostia, ktorí chcú silou mocou zaujať. Nie vždy však možnosť byť odfotografovaná davom fotografov znamená aj to, že danej dáme klobúk pristane.

My sme vybrali pätnástku kreácií, ktoré zaujali nás – či už ako elegantný a nádherný doplnok prirodzenej krásy nositeliek (modelka Georgia Fowler, vojvodkyňa Kate), decentný model v osvedčenej klasike (modelka Jodie Kidd, kráľovná Alžbeta II.) či ako prvok na upútanie pozornosti a záujmu. Nech sa páči, všetky nájdete v galérii. Tu je pár ukážok.

Topmodelka Georgia Fowler

Topmodelka Georgia Fowler stavila na nenútenú...
Topmodelka Georgia Fowler stavila na nenútenú eleganciu a sofistikovaný dizajn klobúka. Model pochádzal od Philipa Treacyho. Autor: SITA/AP, Alastair Grant

Ella Reese a jej včielka

Ella Reese predviedla netradičný klobúk so...
Ella Reese predviedla netradičný klobúk so včelou dekoráciou. Autor: SITA/AP, Alastair Grant

Vojvodkyňa Kate

Vojvodkyňa Catherine z Cambridge stavila na...
Vojvodkyňa Catherine z Cambridge stavila na klobúk od Philipa Treacyho. Autor: Reuters, TOBY MELVILLE

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vojvodkyňa Kate #móda #výber #klobúk #Ascot #dámy #kreácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku