Jar, leto, jeseň alebo zima? Ktoré obdobie je najlepšie na tatoo!

, 25.06.2019 11:00
Ľutovať tetovanie z mladosti nie je nič...
Nie je dôležitý len motív, ale aj ročné obdobie... Autor:

Chcete si dať niečo vytetovať na telo? Nemali by ste poriadne zvažovať len motív, ale aj ročné obdobie! Nie každý mesiac je pre tatoo ako stvorený.

V niektorých tatoo-prípadoch, keď čakáte dlho „na zozname“ a náhle sa vám ozvú, že majú na vás čas, je vám odrazu jedno, aký je rok, mesiac a deň, ročné obdobie… Za normálnych okolností by ste sa však mali vyhýbať dvom ročným obdobiam, ak nechcete brániť procesu hojenia.

Čo je zlé pre hojenie tatoo?

Ide o tieto faktory:
- príliš veľa slnka
- pot a iné telesné tekutiny
- voda – more, bazén, jazero
- príliš veľa trenia (oblečenie)

Takto vyzerajú jednotlivé obdobia:

Jar a jeseň
Jar a jeseň sú, zdá sa, perfektný čas na tatoo. Prečo? Tatoo je „zabalené“ do oblečenia, ale nie príliš! Potíme sa len trochu. A na jar nie sú komáre…

Leto
Leto láka… Nič to však nemení na tom, že ide o najhorší možný čas na tvorbu tatoo. Dôvod je prostý, treba sa chrániť pred slnkom, minimálne dva týždne. Natierať opaľovací krém na „otvorenú ranu“, tiež nie je najlepší nápad. Odhliadnuc od toho sa celý čas v lete potíme, čo nie je pre proces hojenia výhodné. Zápach krvi zas priťahuje komáre. A to nie je všetko, treba sa vyhýbať aj bazénom, jazerám a moru. A to je veľmi ťažké, keď je v tieni tridsať stupňov.

Zima
Zima síce nie je taká zlá ako leto, no má jednu veľkú nevýhodu: Je zima! A preto sa obliekame ako cibule, čo pre čerstvé tatoo nie je ideálne, zvyšuje to riziko trenia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#komár #slnko #krv #hojenie #ročné obdobie #potenie #tatoo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Začnite viac premýšľať nad tým čo jete, budete tak zdravšie jesť.
Nesťažujte sa neustále na svoju prácu,...

+ Ak ste vyčerpaný, oddýchnite si a zrelaxujte svoje telo aj myseľ.
Kontrolujte sa, občas by ste sa mali...