Ovos nepatrí len do stajne! Vedeli ste, čo dokáže s vašou pokožkou?

, 10.06.2019 09:00
citlivá pleť, žena, krása
Pre citlivú pleť so sklonom k vysúšaniu môže byť ideálnym pomocníkom kozmetika s výťažkom z ovsa. Autor:

Slovko ovos asi vo väčšine z nás evokuje predstavu stajne a spokojne prežúvajúcich tátošov. Lenže, ovos môže byť aj skvelou "potravou" pre našu pokožku. Najmä, ak trpí podráždením alebo vysúšaním.

Výťažok z ovsa, najčastejšie ovsená múka je skvelý prostriedok na hydratáciu a zvláčnenie pokožky, čo oceňuje najmä pleť so sklonom k vysúšaniu a podráždeniu. Kozmetika s obsahom ovsa siateho zvyčajne pleť upokojí, skvelo bojuje pri pocitoch pnutia a lokálneho podráždenia či drobných zápalových ložísk.

Účinky ovsa spoznali ľudia už pred stáročiami a prvé jeho použitie v rámci starostlivosti o kožu, nielen tváre, ale aj tela, sa datuje do sedemnásteho storočia.

Základom, prečo je výťažok z ovsa taký prospešný pre pokožku, je fakt, že obsahuje množstvo proteínov a lipidov a tie sa podieľajú na obnove ochrannej bariéry kože a vyživení pleti. Bio ovos je bohatý aj na antioxidanty a bráni tak tvorbe voľných radikálov v pokožke.

V prípade ovsa v kozmetike je nutné upozorniť však aj na to, že niektorí jednotlivci ho nemusia znášať vždy dobre. Odborníci upozorňujú, že sa vyskytujú aj prípady, keď ovos môže vyvolať alergickú reakciu.

Zvyčajne však ide o jeho používanie v prírodnej neupravenej forme, v kozmetickom priemysle sú výťažky z ovsa v spojení s ďalšími látkami ideálnym hojivým prostriedkom na podráždenú a suchú pokožku a dokonca kožu so sklonom k atopii.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pomoc #Telo #kozmetika #suchá pokožka #ovos #atopia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zmeníte účes, zlepšíte si náladu a prekonáte nepríjemnú úzkosť.
Budete musieť pracovať vytrvalo, inak...

+ Pozor na prepínanie svojich síl. Nie je hanba priznať vyčerpanie.
Nenechajte sa úmyselne vtiahnuť do...