Koniec plastov? Ale nie na nohách! 13 variácií na obuv, ktorá predĺži nohy

, 14.05.2019 07:00

Televízna hviezda Kim Kardashian ich nosí so železnou pravidelnosťou. Konieckoncov, ich návrhárom je jej manžel Kanye West. Priehľadná obuv z PVC však boduje nielen u slávnej reality hviezdy.

Televízna hviezda Kim Kardashian v priehľadných...
Televízna hviezda Kim Kardashian v priehľadných nazúvacích sandálikoch značky Yeezy, ktoré navrhuje jej manžel Kanye West. Autor: Reuters, MARIO ANZUONI

Áno, je to jeden z horúcich trendov sezóny – obuv, ktorá je na nohách takmer neviditeľná. Jej veľkú časť totiž tvoria často priehľadné remienky z PVC alebo vinylu. Zdá sa vám to ako uletený nápad?

Možno na jednej strane trošku futuristický, možno extravagantný. Ale netreba zabúdať aj na to, že práve pri priehľadnej obuvi či topánkach na podpätku, kde je remienok len tenučkým takmer priehľadným prúžkom, dochádza k optickej ilúzii a ukážkovému predĺženiu chodidiel.

Nazúvacie sandále s vinylovými
		remienkami....
Dámske
		semišové sandále s vinylovým
		remienkom....
+12Dámske nazúvacie
		sandále na podpätku
		s...

Komu sa celkom priesvitná verzia nepozdáva, môže to skúsiť napríklad s lodičkami, kde sa priehľadný plast vkladá na strany topánky alebo napríklad do špičky a vytvára tak zaujímavú variáciu. Hitom leta budú zase nazúvacie šlapky, predovšetkým na podpätkoch, s ktorými budete určite bodovať.

Jedna z mála nevýhod plastovej obuvi je možno potenie v tomto materiáli. Aj preto odporúčame voliť kúsky, ktoré neuzatvoria celú nohu do „plastového obalu“. A prípadne k tomu pridajte tiež vhodné ošetrenie s púdrom a krémom proti poteniu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#leto #trend #Vinyl #priehľadná obuv #PVC
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte na svoje alergie, môže vám to len uškodiť.
Nenechávajte si od nikoho skákať po hlave, avšak...

+ Nejde všetko spraviť hneď tak ako chcete, na všetko treba čas.
Ak neviete pomôcť, zožeňte niekoho, kto by...