Máte 30 či 50, štíhlu figúru či bruško? Každá si môže obliecť zvieracie motívy - takto!

, 04.04.2019 07:00

O popularite zvieracích motívov na šatách sme už informovali niekoľkokrát. Tipov na výber garderóby, ako ich zaradiť do vášho šatníka, sme už tiež naservírovali dosť. Ešte niečo vám bráni?

Pri potlačiach animálnych vzorov sa niektoré ženy obávajú, že problémom je ich postava, ktorá môže mať ďaleko od modelkovských proporcií. Iné si zase myslia, že sú na ne pristaré, alebo naopak, primladé. Nasledujúcich päť známych dám možno vyvráti vaše pochybnosti. Veď sa len pozrite – každá je iná a každej „zverina“ pristane.

Ester Geislerová (35)

Na nedávnej premiére filmu LOVEnie sa predviedla v zaujímavých šatách s efektom prepásania v drieku, ktoré mali dominantný zvierací vzor v klasickej farebnosti. Pôvabná ryšavka má klasickú ženskú postavu, k jej vytvarovaniu pomohol práve detail v oblasti trupu. Vlasy sú upravené príťažlivo, ženskejšie. Jediné, čo by sme menili my, sú topánky – buď jemnejšie sandáliky alebo lodičky bez remienkov na priehlavku – aby sa opticky predĺžila noha.

Herečka Ester Geislerová na zábere z premiéry...
Herečka Ester Geislerová na zábere z premiéry filmu LOVEnie. Autor: Profimedia

Soňa Müllerová (57)

Kabát s výraznou potlačou afrických šeliek nosí moderátorka Dámskeho klubu veľmi rada. Niekedy stačí jednoduchý doplnok. Siluetu definuje prepásanie v drieku, ktoré ešte zvýrazňuje ľadvinka – Müllerovej obľúbený doplnok. Kabát možno nosiť v pragmatickejšom mužskom vydaní s nohavicami a topánkami na plochej podrážke, ktoré dodávajú aj zvieraciemu vzoru serióznosť.

Na premiéru prišla aj moderátorka Soňa Müllerová.
Na premiéru prišla aj moderátorka Soňa Müllerová. Autor: CinemArt

Melissa McCarthy (48)

Hoci obliny a kilá navyše sa zvyčajne v ženskom ponímaní módy nespájajú so zvieracími motívmi, herečka Melissa McCarthy presviedča o opaku. Jej ľahké šaty s dlhými rukávmi a viazačkou okolo krku fungujú aj v prípade objemnejšej postavy výborne. Plnšie ramená zjemnia nadýchané, ale jemné balónové rukávy, celkový dojem odľahčuje plisovaná sukňa. Skvelý je aj doplnok v podobe červenej obuvi na podpätkoch. Druhá, športovejšia alternatíva, je spojenie čierneho základu a bomberovej bundičky s naznačeným zvieracím vzorom.

Herečka Melissa McCarthy predstavila filmy...
Herečka Melissa McCarthy predstavila filmy Super Intelligence a The Kitchen a obliekla si šaty so zvieracou potlačou. Autor: SITA/AP, Chris Pizzello

Variácia 2

Herečka Melissa McCarthy na zábere v bomberovej...
Herečka Melissa McCarthy na zábere v bomberovej bunde so zvieracou potlačou. Autor: SITA/AP, Evan Agostini

Beáta Dubasová (55)

Ani speváčka Beáta Dubasová neobchádza horúci trend aktuálnej sezóny. Stavila na sukňu s populárnym hadím vzorom, ktorú doplnila sakom vo bronzovohnedej farbe s výrazným opaskom v XL hrúbke. Ladenie kombinácie je trošku tradičné, ale funguje. Výčitka aj v Dubasovej prípade smeruje k topánkam. Klasická elegantná lodička bez zdobenia či štepovania by určite fungovala lepšie.

Speváčka Beáta Dubasová na premiére novinky...
Speváčka Beáta Dubasová na premiére novinky Zranené srdcia. Autor: CinemArt

Helen Mirren (73)

Elegantnou klasikou možno nazvať výber britskej herečky Helen Mirrenovej, ktorá sa v sukni so zvieracou potlačou objavila v Las Vegas. Spojila ju s decentnou košeľovou blúzkou a driek definovala výraznejším čiernym opaskom s lakovanou úpravou. Šperky sú masívne, ale fungujú, hoci možno by stálo za to skúsiť o niečo kratšiu dĺžku náhrdelníka s príveskom. Sukňa siaha pod kolená a herečka ju doplnila klasickými lodičkami.

Herečka Helen Mirren predstavila film The Good...
Herečka Helen Mirren predstavila film The Good Liar. Autor: SITA/AP, Chris Pizzello

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vek #žena #herečka #postava #trend #zvieracie motívy #potlač #plnšie tvary
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Očistite vašu myseľ od stresu, doprajte si relax, psychická pohoda je dôležitá.
Aj z ľahkej práce sa...

+ Mali by ste navštíviť očného lekára, slabý zrak vám spôsobuje problémy.
Neberte si prácu aj domov, nemajte...