Nohavicový kostým na aktuálnu sezónu? Nosí sa takto, dámy, máme 9 inšpirácií!

, 03.04.2019 07:00

O tom, že sa nosia farby, ste sa mohli dočítať v našej módnej sekcii už viackrát. Po tipoch na šaty teraz máme niečo ešte využiteľnejšie.

Herečka Julia Roberts (vpravo) s kamarátkou...
Herečka Julia Roberts (vpravo) s kamarátkou Ritou Wilsonovou. Roberts sa predviedla v nohavicovom kostýme vo výraznej zelenej farbe. Autor: Reuters, KEVORK DJANSEZIAN

Áno, dámsky kostým je súčasťou ženskej garderóby už niekoľko rokov a hoci sú mnohé dámy, ktoré sa mu vyhýbajú, počet v druhej skupine posledné roky výrazne narástol. Doposiaľ sa v biznis garderóbe zvykli nosievať najmä tlmené farby a serióznejšie strihy. To sa však rozhodli zmeniť svetoví dizajnéri a spolu s nimi aj značky, ktoré tvoria módu pre masy.

Dámsky
		kostým Pietro Filipi so
		zavinovacím...
Dámsky
		kostým Hugo Boss s úzkymi
		cigaretovými...
+10Dámsky kostým Attico s
		nohavicami s
		vysokým...

Aj preto sa v ponuke posledné roky objavuje čoraz viac farieb a hry so strihom či detailmi. Výrazné farebné odtiene ako červená, ružová, žltá či kráľovská modrá sú aj trendom, ktorý sa túto jar a leto presadil celoplošne. Vidieť to možno na ponuke módnych značiek pre masy či luxusnejších módnych firiem, ktoré produkujú svoj tovar v menšom množstve a s väčším dôrazom na kvalitu materiálu, strihu, vypracovania či detailov.

Prítomnosť nohavicových kúskov je v ženskom...
Prítomnosť nohavicových kúskov je v ženskom šatníku nutná. Aj inšpirácia maskulínnymi strihmi či estetikou. Spojovacím motívom sezóny Jar/Leto 2019 sú však modely vo sviežich a výrazných tónoch. Či už je to fuksiová, ružová, červená, tóny žltej alebo tyrkysovej - pánsky štýl zažíva fúziu s popovou farebnosťou.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, koláž: Zdeno Gáfrik

Len pred pár dňami sa v Hollywoode objavila v žiadanom trende aj herečka Julia Roberts, ktorá prišla podporiť kamarátku Ritu Wilsonovú na ceremoniál odovzdávania hviezdy na Chodníku slávy. Mala na sebe dámsky nohavicový kostým so širokými nohavicami vo výraznej zelenej farbe. Držiteľka Oscara tak ukázala, že podobný trend je určený pre ženy bez ohľadu na vek a jeho výsledný efekt je ukážkový.

My sme pre vás vybrali deväť nohavicových kostýmov či kombinácií saka a nohavíc v identickej farebnosti, ktoré môžu inšpirovať. Nech sa páči! Do úradu či na pracovisko už len vo farbách!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#móda #trend #kostým #farby #nohavice
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku