Ideálne tóny na viečka podľa farby vašich očí? Skúste to takto

08.03.2019 07:00

Nájsť tú správnu farbu pri líčení očí nie je vždy ľahké. A ženy majú často tendenciu spoliehať sa roky len na jednu osvedčenú. Možností je však viac. Odpichnúť by ste sa mali od farby vašich očí.

Očná
		paletka dvanástich tieňov Naked
		Reloaded...
Očná
		paletka tieňov Café Bôhneur Eye Palette
		od...
+2Očná paletka štyroch
		tieňov Phyto 4 Ombres
		od...

Zelené oči

Prvý dojem takéhoto pohľadu je jas. Aj preto nemusíte oči umocňovať svetlejšími tónmi, skvelo so zelenou fungujú tóny hnedej, ideálne s metalickými odleskami. Na denné nosenie sa hodia svetlohnedé tóny, prípadne telové a béžové tóny. V prípade dramatickejšieho líčenia môžete skúsiť napríklad fialovú.

Modré oči

Pri modrých očiach by ste mali pracovať s jemnejšími a svetlejšími tónmi, dobré je siahnuť po teplých farbách v odtieňoch medenej, oranžovej, funguje však aj korálová alebo odtieň šampanského. Všetky tieto očné tiene môžete skúsiť aj s metalickou textúrou. Pohľad rozjasní a dodá mu intenzitu. Pri modrých očiach sa nemusíte báť očnej linky, ale oko nerámujte po celom obvode.

Sivé oči

Tento odtieň sa občas mýli s modrou. Skutočne sivá farba očí však vynikne, ak siahnete po farbách v podobnej palete. Nemusíte sa obávať dymového líčenia, sivých a strieborných tónov, prípadne aj kobaltovej alebo kovovej farbe. Zaujímavý podklad môžu vytvoriť modré tóny, ale pozor, aby ste s nimi nevytvorili príliš „vodnatý“ pohľad.

Hnedé oči

Má ich až 50 percent populácie, ale výhodou je, že skvelo fungujú s mnohými farebnými odtieňmi. Odborníci odporúčajú lososovú alebo bronzové a zlatisté tón, ktoré ich skutočne podčiarkne. Na dramatickejšiu príležitosť môžete skúsiť pridať aj čiernu, ktorú však treba rozpracovať na viečkach a zjemniť ju v kombinácii s inými tónmi.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#líčenie #oči #viečka #tiene
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Všetko čo si prajete sa vám raz splní, máte sa na čo tešiť.
Vzdelávajte sa vo všetkom čo vás zaujíma,...

+ Vypnite myseľ a urobte si pár dní voľno a nič neriešte.
Dnes vás v práci určite potrebovať nebudú, nemajte...