S Lagerfeldom sa v Miláne lúčila značka Fendi, dojatá dedička aj sestry Hadidové

22.02.2019 11:23
Topmodelky (zľava) Bella Hadid a Gigi Hadid...
Topmodelky (zľava) Bella Hadid a Gigi Hadid počas prehliadky značky Fendi, poslednej autorskej kolekcie zosnulého dizajnéra Karla Lagerfelda. Autor: ,

Talianska luxusná módna značka Fendi sa vo štvrtok na milánskom týždni módy rozlúčila so svojím dvorným návrhárom Karlom Lagerfeldom predstavením jeho poslednej autorskej kolekcie, napísala agentúra Reuters.

Lagerfeld zomrel v utorok vo veku 85 rokov, preslávil sa prácou pre francúzsky módny dom Chanel, ale aj taliansky módny dom Fendi. Pre túto značku so sídlom v Ríme začal pracovať v roku 1965 a neskôr sa k nemu pridala (v rámci tvorby pánskej kolekcie) aj Silvia Venturini Fendi, ktorá je potomkom zakladateľov spoločnosti.

Modelka počas
		prehliadky Fendi v Miláne
		-...
Modelka počas
		prehliadky Fendi v Miláne
		-...
+7Modelka počas
		prehliadky Fendi v Miláne
		-...

„Puto Karla Lagerfelda a Fendi je tým najdlhším milostným príbehom sveta módy,“ napísala Venturini Fendi v poznámkach k prehliadke. „Keď sme si len pár dní pred šou telefonovali, myslel iba na bohatosť a krásu kolekcie. To verne vypovedá o jeho povahe,“ dodala.

Lagerfeldovej kolekcii na jeseň a zimu 2019 dominuje neutrálna paleta béžových, hnedých, tehlovo červených a tmavo šedých odevov, medzi ktorými sa tu a tam objaví zelená, oranžová a žltá.

Topmodelka Gigi Hadid počas prehliadky Fendi v...
Topmodelka Gigi Hadid počas prehliadky Fendi v Miláne, prezentácie poslednej autorskej kolekcie zosnulého dizajnéra Karla Lagerfelda. Autor: Reuters, ALESSANDRO GAROFALO

V poslednej Lagerfeldovej kolekcii pre Fendi predstavenej vo štvrtok v Miláne sa objavili dvojradové saká a kabáty, niektoré úzkeho strihu a s kožušinovým lemovaním. Košele so špicatými goliermi a priehľadnými rukávmi modelky predstavili v kombinácii s nohavicami so skladmi a asymetrickými, priehľadnými sukňami. Topy zo saténu a organzy aj overaly mali Lagerfeldov monogram, ktorý vznikol ešte v 80-tych rokov. Doplnky pozostávali z kožušinových ušianok, nechýbala ani variant ikonickej kabelky Baguette s veľkou sponou.

Dizajnér Karl Lagerfeld na videozábere...
Dizajnér Karl Lagerfeld na videozábere prehliadky značky Fendi v Miláne. Autor: SITA/AP, Antonio Calanni

Prehliadku uzavrela sesterská dvojica modeliek Gigi a Bella Hadidové, po nich na mólo vyšla publikum pozdraviť zjavne dojatá Venturini Fendi. Nakoniec bolo premietnuté krátke video, v ktorom Lagerfeld popisoval svoj prvý deň vo Fendi, kam prvýkrát vstúpil pred viac ako päťdesiatimi rokmi.

#prehliadka #koniec #Miláno #rozlúčka #Karl Lagerfeld #Fendi #Gigi Hadid #Bella Hadid
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neponocujte, aj vy si potrebujete oddýchnuť na ďalší deň.
Ak sami nie ste spokojný so svojou prácou,...

+ Zabudnite dnes na televíziu, prospeje to vašim očiam.
Prineste do vašej práce nové nápady z ktorých budú...