Proteínový šampón: Ako účinkujú proteíny vo vlasoch?

Vlasy pozostávajú z veľkej časti z proteínov, časom sa z nich však častým umývaním a stylingom vytrácajú - stávajú sa apatickými, bez života a sily. Produkty s proteínom zlepšia ich štruktúru.

, 18.02.2019 17:00
vlasy, žena, masáž Foto:
Starostlivosť o vlasovú pokožku sa vyplatí.

Do hĺbky

Tiež si čítate v sprche, čo obsahujú produkty, ktoré ste si zaobstarali? V takom prípade vám určite neušlo, že v šampónoch a kondicionéroch sa často uvádza keratínový alebo hodvábny proteín. Naše vlasy pozostávajú z veľkej časti z proteínu. Vysoké teploty a časté umývanie však tieto proteíny ničia – vlasy strácajú elasticitu a lesk. Proteíny v starostlivosti o vlasy tento nedostatok vyrovnávajú. Opravujú vlasy do hĺbky a pokrývajú našu hrivu ochrannou vrstvou.

Vegánske proteíny pre vlasy

Na trhu sú proteínové šampóny nabité zložkami, bohatými na bielkoviny – a bez živočíšnych prísad. Okrem toho sú bez obalov, čiže ich kúpou robíme niečo pozitívne pre životné prostredie. Tajomstvom je tzv. aquafaba, je to vyšľahaná cícerová voda, ktorá navyše zabezpečuje nadýchaný a ľahučký efekt. Ľanový olej a hodvábne tofu zas chránia vlasy pred poškodením.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #vlasy #elasticita #lesk #proteíny #cícer #tofu

+ Mali by ste prehodnotiť svoj životný štýl a to okamžite, inak budete mať nadváhu.
Dnes môžete viac stratiť ako...

+ Využite pekné počasie a choďte sa prejsť do prírody, prospeje vám to.
Situácia bude ďalšie dni poriadne napätá,...