Vášnivo, zmyselne, intenzívne! Zima si pýta bohaté vône, toto je 8 tipov

, 17.01.2019 07:00
vôňa - parfum - pôvab
Intenzívnejšie vône sú vítané v chladnom období roka. Autor:

S príchodom leta sa kozmetické značky vytasia s voňavými novinkami v odľahčených letných verziách. Ale čo v tuhej zime?

Niet jednoduchšej odpovede. Áno, logicky je to čas stvorený práve na to, aby ste vyskúšali (alebo sa vrátili) vône intenzívnejšie, hlbšie, zmyselnejšie a prepracovanejšie.

Kým v teplom počasí môžu ťažšie a výraznejšie vône prekážať a pôsobiť až agresívne, chladnejšia časť roka dáva priestor práve parfumovaným verziám vôní a väčšiemu experimentovaniu. Samozrejme, treba stále rátať s tým, že chodíte denne do práce a kolegom by ste nemali spôsobovať príliš veľké voňavé „šoky“. Intenzity sa však rozhodne neobávajte.

Hoci s parfumovanými verziami prichádzajú pravidelne na trh aj komerčné značky, ponuka, ale aj diverzita jednotlivých výrobkov je rozhodne vyššia u výrobcov s menším komerčným zásahom. Maličké parfumérske domy, prípadne značka, za ktorou stojí slávny parfumár po rokoch pôsobenia v brandži – to je smer, ktorým sa možno vydať.

My sme vybrali 7 voňavých tipov, medzi ktorými nájdete zástupcov masových značiek aj limitovaných a exkluzívnych tvorcov. Už sa len rozhodnúť vyskúšať ich. V našej galérii sa pri jednotlivých voňavých inšpiráciách dočítate aj popis ich zloženia.

Aj
		slávny parfumár Francis Kurkdjian
		patrí...
Značka
		Gucci pravidelne uvádza na trh
		komerčné...
+5Dizajnér Tom Ford je
		známy svojou
		superluxusnou...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vôňa #parfum #trend #zima
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zaujímajte sa viac o vaše zdravie, vek vám pribúda a choroby tiež.
Ponúkané peniaze môžete odmietnuť,...

+ Spoločenskou hrou budete trénovať ruky, hovorené slovo aj pamäť.
Dávajte pozor na stratu,...