Farba roka 2019 prináša optimizmus aj intimitu! Bude sa nosiť koralová

, 01.01.2019 11:30

Odborníci sa znovu rozhodli. Aj nasledujúci rok má svoju farbu. Či skôr trend, ktorý predurčili zástupcovia dizajnových odvetví pre nasledujúcich 365 dní a ich názor zastrešila spoločnosť Pantone.

Dizajnér Marc Jacobs použil koralový odtieň vo...
Dizajnér Marc Jacobs použil koralový odtieň vo svojej kolekcii na jar 2019. Autor: SITA/AP, Kevin Hagen

Tak ako každý rok aj tentoraz sa na sklonku starého objavila nová farba na rok ďalší. Spoločnosť Pantone pred pár týždňami informovala o tom, že rok 2019 sa bude niesť v znamení odtieňa Living Coral.

Farbou roka 2019 je living coral (živá koralová).

Azda ani netreba rozumieť anglicky, aby ste z názvu vydedukovali prítomnosť slova koral. A presne o takú farbu aj ide – korálový odtieň, ktorý však nie je chladný, ale má v sebe veľmi živý a teplý nádych má byť tým odtieňom, ktorý bude vplývať na trendy odevného, bytového či priemyselného dizajnu.

Zaujímavosťou je, že okamžite po zverejnení sa objavili pochvalné, ale aj veľmi kritické hlasy. Veľa odborníkov na dizajn označilo farbu za príliš gýčovú a nepoužiteľnú pre vkusný moderný dizajn.

Dôkazy o tom, že sa mýlia však nepochybne ponúka hneď niekoľko odevných dizajnérov, ktorí sa už s koralovou stretli pri príprave svojich jarných kolekcií. Nájsť sa dá aj v nových katalógoch nábytku a doplnkov na budúci rok.

Pantone opísal farbu pod názvom živá koralová ako odtieň oranžovej farby so zlatistým podtónom. Farba má reprezentovať optimizmus a radostné zážitky, rovnako ako „autentické zážitky, ktoré vraj umožňujú spojenie a intimitu“ medzi ľudmi v časoch sociálnych sietí.

Tapeta s motívom koralov a koralovej farby,...
Tapeta s motívom koralov a koralovej farby, predáva John Lewis. Autor: PR Shots

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#farba roka #Pantone #farba #koralová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Čaká vás pokojný a ničím nerušený deň, tak si ho nepokazte stresom.
Nezanedbávajte priateľstvá, ktoré...

+ Nezaťažujte kĺby, prospel by vám pobyt v saune a pohyb v bazéne.
Informujte sa na príčiny platobnej...