Dokonale nalíčená? Toto sú 3 triky, ktoré prekvapia, ale fungujú!

, 17.11.2018 08:00
make-up, líčenie, štetec, líčka
Púder ešte skôr ako mejkap? Je to vraj veľmi šikovný trik. Autor:

Vyzerať skvelo pri každej príležitosti, mať bezchybnú úpravu líčenia či účesu - to je v časoch Instagramu a Facebooku dôležitejšie než kedykoľvek predtým.

Aj preto je asi celkom pochopiteľné, že v rámci diskusií o tom, ako čo najivac zažiariť, vznikajú obrovské fóra a vyjadrujú sa v nich amatéri aj odborníci.

Z jednej takejto „diskusie“ citoval aj britský Daily Mail, ktorý sa odvolal na vychytené „beauty“ blogerky či niektoré užvíateľky so zanietenou láskou voči líčeniu. Niektoré ich rady znejú možno bizarne, možno prekvapia, ale údajne vraj naozaj fungujú!

1. Nepudrujte si mastné miesta na tvári

Znie to možno prekvapivo, ale dôvod je jasný – takto totiž skôr podobné momenty zvýrazníte, prípadne vytvoríte ilúziu „omietky“, ktorá je výraznejšia než zvyšok vášho mejkapu. Omnoho lepšie je používať zmatňujúcu bázu, ktorú rozpracujete pomocou hubky na pleti. Mastnejšie miesta, ako je napríklad T-zóna, si zaslúžia pozornosť, ale nikdy sa nesústreďujte len na ňu, pretože vo výsledku môže líčenie vyznievať disproporčne.

2. Skúste to s púdrom ešte pred mejkapom

Naozaj? Nuž, jedna z blogeriek, ktorú cituje britský server, tvrdí, že transparentný a rozjasňujúci púder použije najprv vo veľmi jemnej vrstve na tvár a následne aplikuje tekutú bázu. Tá je vo výsledku zamatovejšia a na pohľad kompaktnejšia. Tiež dlhšie vydrží.

3. Pred rúžom by ste mali použiť ceruzku

Reč nie je o kontúrovaní pier, hoci aj to môže pomôcť – ale len v prípade, ak zvolíte identický odtieň kontúrky na pery ako je odtieň samotného rúžu. Pred líčením pier rúžom najprv použite tužku, ktorou môžete vytvoriť okraje a pery zväčšiť (zároveň zabránite, aby sa rúž rozpíjal do kože okolo úst). Okrem toho môžete tužkou prekresliť celé pery a následne ich dokončiť pomocou rúžu. Líčenie bude trvácnejšie a intenzívnejšie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#krása #líčenie #púder #trik #kontúrovacia ceruzka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj svoje vonkajšie problémy riešte najskôr z vnútra, môžu tam prameniť.
Nehľadajte neustále dôvody ako sa...

+ Nemyslite na negatívne veci ohľadom vášho zdravia, sami si ich privolávate.
Plňte si svoje povinnosti...