Takáto zmena je vlastne celkom prirodzená a vychádza predovšetkým zo zmien prostredia, podnebia, ale aj enviromentu, v ktorom sa nachádzame. Odborníci radia, aby ste si počas chladnejších dní osvojili zvyky, ktoré pokožke pomôžu a udržia jej stav v čo najideálnejšom stave. Ako na to?
1. Zvhlčovanie vzduchu
Ak sa začalo vo vašej domácnosti už kúriť, skôr či neskôr pocítite na pokožke pnutie a pocit, že je suchšia. Je to logické, vzduch v miestnostiach je totiž vo vykurovacej sezóne teplejší a suchší. Nebojte sa teda zapojiť do hry zvlhčovače vzduchu. Pokiaľ vám to neprekáža, spávajte stále v miestnosti, kde je teplota nižšia ako vo zvyšku domácnosti.
2. Hydratácia áno, textúra ľahká
Častým omylom mnohých žien je, že v zimnom období siahajú po hutnejších textúrach prípravkov – či už hydratačných alebo regeneračných. Najčastejšie sú však výsledkom upchaté póry a to predsa nikto z nás nechce. Určite teda hľadajte prípravky, ktoré sú konzistenciou ľahšie a jemnejšie, ale obsahujú napríklad kyselinu hyalurónovú, ktorá stimuluje a udržiava kolagén, ale aj hydratovanú pleť.
3. Jemné čistenie, menej častý píling
Koža potrebuje svoju prirodzenú ochrannú bariéru. Chladné počasie kožu zjemňuje a robí ju krehkejšou, citlivejšou. Aj preto nie je dobré v zime používať píling či zbrusovacie techniky na čistenie pokožky príliš často. Vyskúšať môžete napríklad čistiace prípravky na báze oleja.
4. Produkty vrstvite
Opäť sa dostávame k tomu, čo ženy zvyknú robiť – vybrať si ten najhustejší krém a pracovať len s ním. Lepšie je však kožu zahaľovať do jednotlivých vrstiev ľahších emulzií a textúr produktov. Efektívnosť ochrany pleti sa zvyšuje a zároveň je pleť vyživená na viacerých úrovniach.
5. Vyhnite sa príliš horúcej vode
Platí to pre kožu tela, ale aj pokožku tváre. Horúca sprcha je možno príjemná, ale kožu vysušuje a zbavuje ju prirodzenej ochrannej bariéry. Dermatológovia odporúčajú skôr vlažnú vodu, ktorá je na tele príjemná, no zároveň nie príliš horúca. Následne je nutné na telo aplikovať telové mlieko alebo emulziu.