Lokálna móda opäť láka: Kolekcie známych tvorcov predstaví Fashion LIVE!

, 03.10.2018 15:01

Stalo sa už tradíciou lokálnej módnej scény a jeho presahy vnímať aj v zahraničí, ako to nedávno potvrdila prehliadka Lenky Sršňovej vo Viedni. Módny maratón Fashion LIVE! sa opäť vracia do Bratislavy.

Modelka v kreácii dizajnéra Borisa Hanečku na...
Modelka v kreácii dizajnéra Borisa Hanečku na akcii Fashion LIVE! 2017. Autor: Tomáš Gál

Po roku sa priestory Starej tržnice v Bratislave znovu zaplnia módou. Prím, samozrejme, bude hrať domáca tvorba, ale organizátori akcie sľubujú aj zaujímavé prehliadky tvorcov spoza hraníc – z neďalekého Česka to bude napríklad Kateřina Geislerová či Tereza Vu.

Záujem návštevníkov, ktorí si aj tento rok môžu kúpiť vstupenky na jednotlivé dni trojdňovej akcie, alebo na celý program, sa určite bude sústreďovať predovšetkým na domáce mená.

Dramaturgia a zoznam prezentujúcich dizajnérov v programe sú podobné tým z minulého roka, hoci sa objavuje aj pár nových mien. Novú kolekciu predstaví Petra Kubíková, Maja Božovič, Terézia Feňovčíková či Doroti Vojtková a Lenka Sršňová a spomedzi pánov to bude Pavol Dendis, Marcel Holubec či Richard Rozbora a Martin Hrča.

Už tradične nebude chýbať Boris Hanečka, ktorý zopakuje minuloročné spojenie s Danou Vodou, aby po tejto prezentácii uviedol pred zrakmi divákov aj samostatnú kolekciu. "Opäť sa nám podarilo vystavať dramaturgicky kvalitný program, ktorý odzrkadľuje aktuálne dianie v oblasti módy na Slovensku a v Česku. Veríme, že pestrosťou osloví všetkých módnych fanúšikov,“ priblížila pre médiá manažérka projektu Zora Husarčíková.

Úplnou novinkou, ktorú si Fashion LIVE! na tento rok pripravilo, je oficiálna Afterpárty, ktorá sa bude konať v sobotu (po skončení trojdňového podujatia) v bývalých Tlačiarňach Svornosť. Doposiaľ verejnosti neprístupný zaujímavý industriálny priestor sa stane priestorom pre módnu oslavu, ale napríklad aj tanečno-módnu performance s tvorbou Michaely Bednárovej so značkou PUOJD.

O akcii Fashion LIVE! budeme už o pár dní podrobne informovať aj na portáli Žena.pravda.sk a tiež v našej Pravda TV. Sledujte nás.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Bratislava #móda #Boris Hanečka #dizajnéri #Marcel Holubec #Lenka Sršňová #Petra Kubíková #Dana Voda #Fashion LIVE! 2018 #Pavol Dendis
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku