Tmavé či výrazné tóny na perách? Zrelým ženám pristanú, radí odborníčka

, 05.10.2018 07:00

Rúžovať či nerúžovať? To je otázka. A ďalšia? S nástupom jesene sa opäť objavujú trendy tmavých a výrazných odtieňov. K slovu sa dostávajú aj palety hnedých, fialových či vínových farieb. Ako na ne?

Nemusíte sa obávať hnedých odtieňov, niektoré...
Nemusíte sa obávať hnedých odtieňov, niektoré sú na perách naozaj vkusné. A priam na zjedenie. Autor: L´Oreál Paris

Podľa dvornej vizážistky L'Oreál Paris Renáty Zelinkovej je to vždy trend jesene a vracia sa opakovane takmer každý rok. „Hodí sa celkom dobre ku svetlej pleti. K opálenej veľmi nie, pretože potom farba splýva s odtieňom pokožky a je nutné ešte zvýrazňovať aj oči, aby to spolu fungovalo,“ upozorňuje odborníčka.

„Čo sa týka hnedých farieb, tie sú veľmi obľúbené. Najmä matné rúže prinášajú tiež veľmi zaujímavý efekt na perách. Myslím si, že každá žena si dokáže nájsť svoju hnedú farbu,“ pokračuje Zelinková. Na otázku, ako teda vyberať, odpovedá celkom logicky.

Hnedé odtiene sú populárne najmä v jesennom...
Hnedé odtiene sú populárne najmä v jesennom období.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: archív značiek, koláž: ZG

„Začať treba s jemnejšími odtieňmi a potom sa presunúť k tým výraznejším. To je najlepší spôsob, ako sa dopracovať ku farbe, ktorá nám pristane a bude na našej tvári fungovať. Určite nekupujte nejaký farebný odtieň bez vyskúšania,“ komentuje Zelinková.

Neplatí podľa nej, že ženy by sa od istého veku mali tmavším rúžom vyhýbať. „Tmavý rúž ku zrelej žene patrí. Je to akýsi symbol kultivovanosti, elegancie, upravenosti. Či už je to červená alebo hnedá, to nevadí. Ale dáma musí byť precízne nalíčená a je nutné pery v takomto stave udržiavať aj počas dňa,“ odporúča vizážistka, ktorá často spolupracuje na módnych foteniach do časopisov.

Pri tejto práci vraj takmer nezvykne používať kontúrovaciu ceruzku na pery, ale nezatracovala by ju. Vie, že mnoho žien ju má stále ako obľúbený produkt. „Používanie nechám na každej žene. Ale základ je, určite by ju nikdy nemalo byť vidieť,“ upozornila ešte na záver Zelinková.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#odborníčka #farba #rúž #Renáta Zelinková #poradenstvo #hnedá #jeseň 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neznečisťujte si okolie okolo seba, naopak pomáhajte ho čistiť.
Povedzte si dnes svoj názor, neskrývajte...

+ Nezabúdajte a nezanedbávajte svoje zuby, potrebujú viac starostlivosti.
Pripravujte sa do práce a...