Gaštan ako pomocník pre pokožku? Neuveríte, ale toto dokáže!

, 27.09.2018 15:00
gaštany, pečené gaštany, jeseň
S gaštanmi sa pracuje aj v kozmetike určenej na ošetrenie pleti tváre či kože tela. Autor:

V kozmetickom priemysle sa už pracovalo naozaj so všeličím. Prírodné ingrediencie hrajú prím, výťažky z nich sa o pleť či vlasy starajú. Vedeli ste však, že novým "zázrakom" je v tomto smere gaštan?

Základná formulka znie – antioxidačný potenciál. Tým disponuje plod stromu, s ktorým sa mnohí z nás v detstve hrávali v škole a vyrábali rozličné figúrky, nadostač.

Výsledkom je, že výťažka z gaštana jedlého obsiahnuté v kozmetike, bojujú s voľnými radikálmi a bránia oxidačným prejavom v koži. Aj preto sa udomácnil medzi ingredienciami, ktoré s obľubou využívajú kozmetické značky.

Popri tom sa gaštan podieľa aj na zlepšení hydratácie pokožky, jej spevnení a celkovej ochrane. Skvelú rolu hrá aj v prípade boja proti prvým známkam starnutia.

Telu ho môžete dopriať v šampónoch, sprchovacích mydlách či telových mliekach. Alternatívou je však aj gaštanový olej, ideálne v bio kvalite, ktorým môžete pokožku ošetrovať večer pred spaním, prípadne ho aplikovať na extrémne suché alebo poškodené miesta.

Náš tip:
Viacúčelový krém Oriflame s výťažkom z gaštana. Predáva sa za 6,90 eura a podporuje regeneráciu kože, jej ochranu a hydratáciu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#pomoc #pokožka #kozmetika #gaštan #antioxidant
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Hladom neschudnete, myslite na pravidelnú stravu a nie na hladovku.
Musíte sa rozhodnúť, či si chcete...

+ V prvom rade si usporiadajte myšlienky, až potom môžete konať.
Práca vás privedie k zaujímavým ľuďom, máte...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk