Trikrát biely jogurt ako bojovník s nedokonalosťami ženskej krásy

24.09.2018 13:00
pleťová maska, kozmetika
Biely jogurt je skvelým pomocníkom v starostlivosti o ženskú krásu - o pokožku aj o vlasy. Autor:

Na prvé vrásky či problémy s lupinami vyskúšajte masky s obsahom bieleho jogurtu.

Biely jogurt ako maska proti lupinám

Prírodný biely jogurt pomáha upokojiť pokožku hlavy. Jogurt jemne vmasírujte na pokožku a potom nechajte pôsobiť 15 minút. Účinok môžete zvýšiť aj zábalom, kedy vlasy po aplikácii jogurtu ešte zabalíte do fólie a uterátu. Po stanovenom čase umyte jemným šampónom. Kúru opakujte dva razy týždenne, kým nespozorujete zlepšenie problému s tvorbou lupín.

Biely jogurt pri problematickej pleti

Biely jogurt obsahuje antibakteriálne aj antifungicídne zložky, ktorými pomáha v boji s akné. Do bieleho jogurtu pridajte pár kvapiek 100 percentného olejčeka tea tree, ktorý sa odporúča práve na staroslivosť o problematickú pokožku vďaka jeho silným antiseptickým, protiplesňovým a antimikrobiálnym účinkom. Masku naneste na tvár a nechajte pôsobiť 20 minút, potom zmyte vlažnou vodou a kožu ošetrite hydratačným krémom.

Biely jogurt pri prvých vráskach

Tu pomôže okrem bieleho jogurtu aj zrelé avokádo, ktoré je vďaka „dobrým“ tukom skvelým pomocníkom v boji s prvými vráskami. Pokožke avokádo pomáha nielen zvnútra, ale aj zvonku. Stačí, ak zmiešate pár lyžíc jogurtu s polovicou roztlačeného zrelého avokáda, ktoré ste predtým ošúpali. Masku naneste na tvár a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút, následne zmyte a pleť ošetrite výživným krémom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vlasy #akné #pokožka #jogurt #lupiny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prinúťte sa viac cvičiť a robiť niečo pre vaše telo, chce to cvičiaci plán.
Sú dni kedy si treba od práce...

+ Nezanedbávajte svoje telo, nebojte sa navštíviť fyzioterapeuta.
Vaše financie sú na tom veľmi dobre, je...