S vlastnou ZOO na šatách! 5 hviezd v potlačiach, ktoré by ste mali vyskúšať

, 06.09.2018 07:00

Keď sa povie vzor na šatách, najčastejšie si predstavíte florálny motív, prípadne grafiku a geometriu.

Herečka
		Paula Beer v kombinácii blúzky a sukne...
Modelka
		Tina Kunakey pózuje fotografom na...
+3Herečka Tilda Swinton v
		kreácii Schiaparelli -...

Prúžky, bodky či kvetiny – to všetko je stále v kurze, ale vedzte, že skutočný módny „statement“ ponúkajú v týchto dňoch odevy s potlačou zvieracích motívov. Áno, reč je aj o vzoroch, ktoré imitujú srsť divokých či krotkých štvornohých obyvateľov exotických častí planéty. Ale v móde sú už niekoľko rokov aj výrazné animované motívy.

Kým pred pár rokmi sa so zvieracími podobizňami pracovali predovšetkým v dekoratívnych detailoch v podobe výšiviek, tentoraz sa zemská fauna ocitá v podobe potlačí na šatách, nohaviciach, blúzkach či sukniach, alebo dokonca kabátoch.

Vzorované modely sú hravé a originálne. Ich kombinovanie sa odohráva na poli decentného kombinovania, ale rovnako to môžete risknúť s mixovaním viacerých vzorov a farebností, aby ste vytvorili bláznivý koktejl.

Opäť sme si vypomohli festivalom v Benátkach, kde sa na červenom koberci objavilo niekoľko žien v podobných šatách. Kým napríklad herečka Chloe Moretz stavila na motív žirafy ukrytej medzi kvetinovou ilustráciou na nohaviciach od Miu Miu, herečka Martina Gusman predvádzala pred objektívmi veľkolepú sukňu so snovým motívom koní.

Ako variácia môžu zároveň fungovať aj vzory zvierat inovované napríklad použitou farbou či leskom. Či už to boli strieborné odlesky tigrov na šatách Paz de la Vega, alebo inovovaný vzor šelmy v krikľavej červeno-bielej farebnosti na šatách od Tildy Swintonovej – ako inšpirácia môžu slúžiť všetky.

Paz de la Vega

Herečka Paz Vega v šatách s motívom...
Herečka Paz Vega v šatách s motívom strieborných tigrov. Šaty z dielne Carolina Herrera. Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

Chloe Moretz

Herečka Chloe Grace Moretz v Benátkach v...
Herečka Chloe Grace Moretz v Benátkach v nohaviciach a blúzke Miu Miu. Na nohaviciach je potlačený motív žirafy medzi kvetmi. Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

Paulina Beer

Herečka Paula Beer v kombinácii blúzky a sukne...
Herečka Paula Beer v kombinácii blúzky a sukne Christian Dior. Sukňa je zdobená motívmi flóry a fauny, objavujú sa nej holubice či morské koníky. Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

Martina Gusman

Herečka Martina Gusman predvádza kreáciu šiat,...
Herečka Martina Gusman predvádza kreáciu šiat, na sukni ktorých sú potlačené kone. Autor: Reuters, TONY GENTILE

Tilda Swinton

Herečka Tilda Swinton v kreácii Schiaparelli -...
Herečka Tilda Swinton v kreácii Schiaparelli - od hlavy po päty v inovovanom zvieracom vzore. Autor: SITA/AP, Kirsty Wigglesworth

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#móda #trend #zviera #grafika #zvieracie motívy #MFF Benátky #ilustrácia #potlač #jeseň 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku