Zázračný horčík? Pre pleť je unikátny pomocník, aj problematickú

, 31.08.2018 07:00
maska, pokožka, žena
Pokožke prospievajú výrobky s obsahom horčíka, hoci lepšie je užívať ho aj zvnútra. Autor:

Je to jedna z dôležitých látok pre život a životné funkcie, ale okrem tých zdravotných benefitov sa horčík môže pýšiť aj vlastnosťami, ktoré pomáhajú kráse.

Hoci horčík zvykneme užívať pri problémoch s trávením, alebo pre lepšiu regeneráciu svalov, jeho sila spočíva aj v tom, že obmedzuje zápalové procesy a pomáha pokožke.

Viacerí odborníci sa zhodli na tom, že benefity horčíka ocenia aj osoby s problematickou pleťou a sklonmi k akné. Táto látka dokonca preukázala pozitívne vlastnosti pri pravidelnom užívaní aj v rámci extrémnych prejavov akné.

Na trhu sa síce nachádza dostatok kozmetických produktov s horčíkom ako pridanou ingredienciou, no lekári a výživoví odborníci radia pridať horčík aj v podobe doplnkov výživy a zvnútra. V tele sa totiž horčík absolvuje výrazne lepšie, ako priamo na pokožke a údajne sa podieľa až na troch stovkách rozličných fyziologických procesov v našich orgánoch.

S horčíkom teda rozhodne nešliapnete vedľa ani vtedy, ak žiadne problémy s pokožkou nemáte. Jeho užívanie však môže kvalitu pleti ešte zlepšiť, dochádza k postupnému rozjasneniu, zlepšeniu elasticity a pevnosti a vyhladeniu jemných vrások. Citlivá pleť sa zase upokojí.

Náš tip:

Hĺbková čistiaca maska Omorovicza.

Vyskúšajte hĺbkovú čistiacu masku Omorovicza Deep Cleansing Mask, ktorá je bohatá na vápnik, horčík, zinok a meď a obsahuje tiež maďarskú liečivú vodu a termálne bahno z termálneho jazera Héviz. Výsledky sľubuje už po prvom použití, pleťová maska pokožku zmatní a zjednotí tón.
Za 80 eur predáva Beautysecret.sk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#pomoc #pleť #pokožka #horčík
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes sa naplno venujte svojmu zdraviu a pokúste sa zrelaxovať.
Neodmietajte žiadnu prácu, potrebujete...

+ Nezabúdajte ani na vaše pery, potrebujú tak isto starostlivosť.
Využívajte zľavy, avšak dávajte si pozor...