Elegancia s nádychom exotiky: Skúste zavinovacie saká ako topmodelky!

, 22.08.2018 07:00

Nohavicový kostým sa vám zdá príliš oficiálny a suchopárny? Obliecť sa slávnostnejšie a zostať pri tom v nohavicovej forme, to chce nápad. Nemusíte preň chodiť ďaleko.

Topmodelka Martha Hunt (vpravo) na zábere s...
Topmodelka Martha Hunt (vpravo) na zábere s kamarátkou Lily Collinsovou. Autor: SITA/AP, Steve Parsons

Už niekoľko sezón sa s obmenami vracia trend takzvaného pyjama looku. Ide často o jemné materiály, ktoré splývajú na tele, sú lesklé, vzorované a spoločne tvoria dojem akejsi luxusnej večernej garderóby. S tým rozdielom, že sa nenosia do postele, ale priamo do spoločnosti.

Aj rok 2018 ukázal, že dámy si môžu podobné kúsky dovoliť aj na najprestížnejšie podujatia. Napríklad topmodelka Neelam Gill si podobný kúsok, kombináciu ľahkého zavinovacieho saka na prepásanie a širokých nohavíc, obliekla priamo do Buckinghamského paláca. Jej kolegyňa Martha Hunt zase zvolila „pyžamový“ komplet na turnaj v konskom póle pod značkou Cartier.

Dámsky
		kimonový kostým z dielne značky Topshop,...
Kimonový
		kabátik značky H&M, predáva sa za...
+6Kimonový kabátik a
		široké nohavice s identickým...

To sú azda dosť rozumné dôvody, prečo vyskúšať podobný model „spoločenskej“ módy na spôsob pyžam a kimon aj na Slovensku, čo poviete?

Pár kúskov nájdete už v končiacich sa výpredajoch, ale značky ponúkajú aj nové verzie. Trendom sa stávajú kratšie nohavice. Ich šírka však zostáva. Práve uvoľnenosť na jednej strane a zároveň elegantný dojem na strane druhej dodáva týmto kúskom štýl.

Topmodelka Neelam Gill si obliekla zavinovací...
Topmodelka Neelam Gill si obliekla zavinovací nohavicový kostým aj do Buckinghamského paláca. Autor: SITA/AP, Kirsty Wigglesworth

Kombinovanie je pomerne jednoduché. Ak chcete, siahnite po lodičkách alebo sandálikoch, ale omnoho efektnejšie budú nazúvacie šlapky, ktoré navodia dojem sultánovho paláca či gejšovskej komunity. Kabelky zase môžu mať rozličné formy, dlhé remienky, strapce, skúste napríklad populárny tvar kovovej gule či oválu a výsledok bude na jednotku. Hrať s módou sa oplatí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#móda #trend #spoločenská móda #Martha Hunt #kimono #pyžamový trend #zavinovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku