Aj horúčava zo slnka môže vlasy poškodiť. Ako ich ochránite?

, 10.08.2018 11:00
vlasy, žena, masáž
Horúčava môže vlasom tiež ublížiť. Autor:

Viete, že vaše vlasy môže horúčava ohroziť rovnako ako pokožku a telo? Ako sa môžeme vyvarovať tomu, aby hriva v lete trpela?

Vysoké teploty sa podpisujú na kvalite vlasov a slnko pôsobí najmä na pláži tak, že výsledkom môžu byť suché a polámané vlasy bez energie.

Ak chcete kadere chrániť, určite by ste sa mali vyhýbať v lete používaniu ďalších nástrojov, ktoré pri stylingu pracujú s teplom. Horúce leto rovná sa stop žehličkám, kulmám či extra silným fénom.

Ak je nutné, aby ste si vlasy po umytí vysušili (napríklad ráno pred prácou), používajte studený vzduch a vlasy fénujte z väčšej vzdialenosti. Možno to zaberie trochu viac času, ale zároveň bude vlas o niečo lepšie chránený.

Niekedy sa stane aj to, že slnko spáli pokožku na hlave. Platí to najmä u žien s jemnými a redšími vlasmi. V takom prípade je namieste zaobstarať si ochranný sprej s UV filtrom. Používať kozmetické produkty chrániace vlas pri použití tepla by ste mali po celý rok, ale v lete je na to obzvlášť vhodná chvíľa.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#leto #vlasy #teplo #horúčava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Podajte pomocnú ruku tomu, kto ju od vás najviac potrebuje.
Oblečenie, ktoré ste výhodne nakúpili dnes...

+ Prenesie sa na vás negatívna energia, obklopujete sa nesprávnymi ľuďmi.
Priaznivé finančné podmienky sa...