Čo o vás napovie farba laku na nechty? Toto si myslia muži!

12.08.2018 08:00
manikura1
K letu patrí experimentovanie. Skúste odvážne svieže farby. Autor:

Ani vy si nedokážete predstaviť svoje ruky bez príťažlivého farebného laku na nechty?

Je to asi celkom pochopiteľné. Príkladná a pôvabná manikúra patrí medzi súčasť ženského vzhľadu a nalakované nechty sú často jedným z najvýraznejších detailov krásy rúk. Možno ste to však netušili, ale manikúra vyvoláva aj emócie alebo dokonca pomáha niektorým ľuďom robiť si závery o vás a vašej osobnosti. ä

Potvrdil to aj nedávny americký prieskum, v ktorom sa zisťoval, ako na okolie pôsobia nalakovaná nechty, ktoré farby účinkujú najviac alebo aké emócie či myšlienky evokujú jednotlivé farebné odtiene.

Hoci môžete oponovať, až 59 percent opýtaných potvrdilo, že z farby laku na nechty vyvodzuje akosi podvedome podobu osobnosti nositeľky. Dominanciou je už roky červený odtieň laku – ten najmä v mužoch vyvoláva dojem, že žena je vášnivá ale zároveň aj romantická. Ako tvrdí americký prieskum, k tejto myšlienke sa prikláňa vyše 40 percent mužov.

Ešte viac mužov si však myslí, že čierna farba na nechtoch určuje dominantnú ženskú osobnosť. Pri viacerých farebných tónoch súčasne majú muži tendenciu myslieť si, že nositeľky sú sexuálne liberálne a veľmi otvorené.

Či už budete s tým súhlasiť, alebo nie, isté je jedno – nalakované nechty patria aj k letu. A špeciálne v tomto slnečnom období majú podobu výrazných žiarivých, často priam neónových farebných tónov. Populárne sú aj netradičnejšie farby ako je zelená, oranžová či modrá alebo purpurová. Tak ako na odevoch, aj v manikúre sa objavili túto sezónu neónové farby. Na dovolenku sú ako stvorené a môžete si nimi ozvláštniť a rozveseliť inokedy decentnejšie upravené nechty.

Výber lakov na nechty na aktuálnu letnú sezónu.
Výber lakov na nechty na aktuálnu letnú sezónu.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: archív značiek, koláž: zg

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#leto #osobnosť #trend #farba #nechty #lak
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku