Unisex - pre ňu aj pre neho! S teniskami je to horúci trend sezóny

09.08.2018 17:00

Obliecť si partnerove tričko, alebo si ráno doma v kúpeľni streknúť trošku z parfumu, ktorý sa hodí jej aj jemu? Áno, popularita trendu unisex sa cyklicky vracia so železnou pravidelnosťou.

Speváčka Ariana Grande sa tiež nebráni unisex...
Speváčka Ariana Grande sa tiež nebráni unisex trendu. Ako tvár známej športovej značky. Autor: archív značky

Už niekoľko rokov to platí aj v prípade obuvi – konkrétne a predovšetkým tej športovej. Tenisky sú populárnym doplnkom a neplatí to len pri voľnom čase. Pokojne ich môžete nosiť aj k elegantnejším nohaviciam či sukni, netreba sa ich báť ani pri šatách a môžu sa stať súčasťou pracovnej garderóby.

Popularita niektorých modelov sa neobmedzuje na pohlavie, hoci tvorcovia dizajnov dobre vedia, že niektoré veci a detaily sa viac páčia mužom, iné zase ženám. Aj klenba a tvar nohy je trochu iný medzi pohlaviami a preto sa kedysi obuv výslovne delila – vzhľadom aj vlastnosťami.

Trend unisex je však v prípade tenisiek a športovej obuvi populárny a funguje pre obe pohlavia v rámci funkčných vlastností. Netreba sa preto báť siahnuť po takýchto kúskoch.

Hoci vyzývať vás k tomu, aby ste nosili s partnerom navlas rovnaký model vás nebudeme, je to tiež jeden z benefitov – teda pre tých, ktorých táto prepojenosť pomocou odevu fascinuje či evokuje akési vyjadrenie partnerskej spolupatričnosti. Vybrali sme pár modelov v ponuke súčasného trhu, ktoré fungujú na báze unisex. Je len na vás, či nejakému kývnete áno, alebo vás možno zaujme ako kúsok pre partnera.

Tenisky v unisex verzii. Vhodné pre ňu aj pre...
Tenisky v unisex verzii. Vhodné pre ňu aj pre neho.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: archív značiek

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#trend #tenisky #unisex
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neriaďte sa tým, čo je správne, riaďte sa hlavne svojim srdcom.
Váš úspech závisí hlavne od vás, preto sa...

+ Dnes máte pred sebou príjemný deň ak sa nedáte rozhodiť zbytočnosťami.
Máte množstvo možností, musíte sa...