Maxi je heslo tohto leta! Máme 11 modelov šiat, v ktorých zabodujete

Mini, midi, odhalené, rozstrihnuté či s volánikmi? Možno, ale v lete patria medzi osvedčené kúsky aj maxišaty. Možno ešte viac než všetky spomenuté.

28.06.2018 07:00
debata
Herečka a modelka Sonam Kapoor počas filmového... Foto: SITA/AP, Vianney Le Caer
Herečka a modelka Sonam Kapoor počas filmového festivalu v Cannes. Herečka a modelka Sonam Kapoor počas filmového festivalu v Cannes.

Komfortný strih, ktorý navyše dokáže skryť či vylepšiť nejeden telesný nedostatok, povýšil maxišaty na obľúbený ženský kúsok v letnom šatníku. Dôkazom sú aj známe herečky či modelky, ktoré si často obliekajú práve šaty s extra dĺžkou, ba dokonca aj dlhými rukávmi. A pritom majú často k dispozícii dokonalé telá.

Letné maxišaty so vzorom z kolekcie Pietro...
Maxišaty s jemným vzorom na pastelovom...
+7Maxišaty vhodné aj pre plnšie postavy. Predáva...

Ak je však materiál kvalitný, často dokážu maxišaty v horúcom počasí ochrániť telo lepšie ako modely, ktoré odhaľujú priveľa kože.

V aktuálnej sezóne to môžete skúsiť s klasikou v podobe florálnych potlačí, ale hitom sú tiež prúžky, ktoré siluetu opticky vylepšia.

zväčšiť Výber maxišiat, ktoré môžete nosiť túto sezónu. Foto: archív značky
Výber maxišiat, ktoré môžete nosiť túto sezónu. Výber maxišiat, ktoré môžete nosiť túto sezónu.

Pri maxidĺžke sa môžete pohodlne rozhodnúť pre obuv – či už podpätky, alebo plochú podrážku. Svedčiť vám bude oboje. Maxi sukňa totiž skryje aj tie menej tvarované lýtka, ktorým dokážu pomôcť práve podpätky.

Inšpirovať sa môžete aj známymi Slovenkami – pár z nich, ktoré sa ocitlo vo výbere už minulý týždeň, tiež miluje maxi-dĺžku!

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #leto #móda #trend #maxišaty #florálne motívy #prúžky #leto 2018