5 rýchlych tipov, ako urobiť vaše telo o čosi krajším

14.05.2018 17:00
pleťová maska
Uhorky? Šup s nimi na tvár. Autor:

Kúpeľ pre ruky, zábal na vlasy a peeling pre celé telo. Pripravte si masky a zábaly, tu sú naše recepty.

Niečo pre ruky

Mierne zahrejte olivový olej, nalejte ho do misky a do nej následne ponorte ruky na 10 minút. Vytiahnite, prebytočný olej utrite a nechajte ešte chvíľu pôsobiť. Po takomto kúpeli zostanú vaše ruky nádherne hebké.

Nezabudnite na chodidlá

Pripravte si kúpeľ – 3 litre teplej vody, do nej vlejte 1/2 šálky mandľového oleja, pár kúskov pomarančových šupiek a pár kvapiek pomarančového oleja. Nohy do kúpeľa ponorte na 10 minút, potom utrite a nakrémujte.

Niečo na celé telo

Zmiešajte hnedý cukor s olivovým či jojobovým olejom. Vytvorte hustú zmes, do ktorej pridajte pár kvapiek levanduľového oleja. Zamierte pod sprchu a zmesou si jemne masírujte pokožku celého tela. Po sprche sa osušte a natrite telovým mliekom, ktoré bežne používate.

A čo pokožka tváre?

Pripravte si masku z čerstvej uhorky – v miske zmiešajte 2 PL bieleho jogurtu, pridajte trocha medu a na jemné plátky postrúhanú uhorku. Zmes naneste na 15 minút na tvár, ľahnite si a relaxujte. Potom zmyte a pokožku tváre nakrémujte denným krémom.

A ešte vlasy

Doprajte im výživný zábal, vaše oslabené vlasy dostanú vzpruhu. Jedno menšie zrelé avokádo olúpte a roztlačte vidličkou, pridajte 2 PL olivového oleja a 2 ČL citrónovej šťavy. Zmes premiešajte a naneste na vlasy, nechajte pôsobiť 15 minút. Následne zmyte vodou a umyte vlasy šampónom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#pokožka #pleť #nohy #maska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pred prácou si choďte zacvičiť budete sa cítiť plný života.
Poctivo a statočne si robte svoju prácu,...

+ Ak neprestanete s alkoholom, môžete sa ocitnúť na liečení.
Konajte dobré skutky, neskúšajte za všetkým...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk