Aby farba vlasov nevybledla? Odborníčka radí, toto musíte urobiť!

30.04.2018 11:00
farbenie vlasov po domácky
Farbené vlasy si pýtajú aj náležitú ochranu. Autor:

Slávna hair-štylistka Lorri Goddard pracovala s hviezdami ako Charlize Theron, Reese Witherspoon či Rosie Huntington-Whiteley. Jej umenie farbenia vlasov je svetoznáme. A čo hovorí o trendoch tohto roka?

V rozhovore pre US Weekly magazín prezradila odborníčka, že po rokoch dominancie popolavých a chladných tónov sa vracajú opäť do pozornosti tóny teplých farieb. „Maslová, svetlá blond či karamelová budú v kurze,“ uviedla.

Ženy často riešia, ako ochrániť počas teplejších mesiacov farbu kolorovaných vlasov. Podľa Goddardovej sa niekedy ťažko dá predchádzať zmene farby, pretože na vlasy pôsobí množstvo faktorov v rámci okolitého prostredia – či už je to znečistenie ovzdušia alebo slnečné a UV žiarenie. Pomocou však môžu byť produkty určené na ochranu vlasov, ktoré treba aplikovať pravidelne – buď po umývaní, alebo denne.

„Tiež by sme si mali uvedomiť, že farbeným vlasom škodí príliš horúca voda. Ak nechcete, aby farba bledla, mali by ste si vlasy umývať chladnejšou vodou,“ tvrdí odborníčka pre US Weekly.

Ochranu budú vlasy potrebovať aj v blížiacej sa letnej sezóne kúpalísk. Proti vode plnej chlóru je dobré využívať konkrétne produkty, ktoré vlas chránia pred prenikaním chemických látok dovnútra. Vzhľadom na fakt, že Goddard je ambasádorkou značky Morrocanoil, radí produkty z jej dielne. Na trhu však nájdete aj iné značky, ktoré majú podobné ošetrovacie a ochranné kúry k dispozícii.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Buďte energický a nespomaľujte vo svojom temperamente.
Prácu si nenechávajte na neskorý večer, robíte tak...

+ Čaká vás nádherný deň plný pozitívnej energie okolo vás.
Venujte sa dnes svojim povinnostiam, neleňte a...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk