Svadobné inšpirácie sezóny! Ak nevesta, tak možno práve takto...

, 16.04.2018 07:00

A opäť je to tu. S príchodom teplejších dní sa zintenzívňuje svadobný ošiaľ. Najmä máj je jedným z mesiacov, keď sa koná veľa sobášov. A nevesty musia byť dobre pripravené.

Modelka v šatách pre nevestu z kolekcie značky...
Modelka v šatách pre nevestu z kolekcie značky Reem Acra, ktorú predstavili v New Yorku. Autor: SITA/AP, Bebeto Matthews

Práve pre nevesty je každoročne (dvakrát) určený aj prestížny týždeň módy pod názvom Bridal Fashion Week v New Yorku, na ktorom sa predstavujú známe dizajnérske domy so svojimi svadobnými limitovanými líniami, alebo značky, ktoré sa na tvorbu garderóby v bielom vyslovene špecializujú. Hoci ide o prezentácie vo veľkom časovom predstihu, keďže momentálne sa už ateliéry pochválili kolekciami na jar a leto 2019, ako zdroj inšpirácie môžu slúžiť aj o dvanásť mesiacov skôr.

Prehliadkový maratón sa konal v New Yorku aj pred pár dňami a jednotlivé modely, ktoré odprezentovali príťažlivé modelky, hovorili jasnou rečou. Do úzadia ustúpili experimenty a k slovu sa dostala elegantná klasika. Svadba to je romantika a romantika – to sú kvety. Takže, áno, florálne motívy, či už v podobe čipkovaných vzorov, výšiviek, reliéfnych nášiviek a ozdôb v podobe kvetín – to všetko sa v móde pre nevesty uplatňuje vo výraznej miere.

Modelka
		v šatách pre nevestu z kolekcie
		značky...
Modelka v
		šatách pre nevestu z kolekcie
		značky...
+11Modelka v šatách pre
		nevestu z kolekcie
		značky...

Kvetinové ozdoby však nefungujú len na hodváboch, saténoch či organze. Nosia sa aj ako skutočný doplnok – opäť sa k slovu dostávajú čelenky, ktoré nahrádzajú závoje a menia dámy na nežné víly. V prípade, že sa nevesta rozhoduje pre ozdobu vo vlasoch v podobe kvetín, striedmejšia je voľba svadobnej kytice. V takom prípade sa uplatňuje minimalizmus, stávka na jednu farbu a nekomplikované formy. V galérii si môžete pozrieť ukážky z prehliadok dvoch značiek, Reem Acra a Romona Keveza. Inšpirácie na deň D nepochybne nájdete.

Modelka v šatách pre nevestu z kolekcie Romona...
Modelka v šatách pre nevestu z kolekcie Romona Keveza, ktorú predstavili v New Yorku. Autor: SITA/AP, Bebeto Matthews

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#trend #svadba #šaty #prehliadka #nevesta #kvety
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Deti sa zo všetkého ľahšie dostanú, nemáte sa čoho obávať.
Nenechajte sa zastrašiť, prácu si dokončite...

+ Premôžete sa a upracete si dnes celý byt, bude ako novučičký.
Máte to, čo ste chceli mať, tak sa...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk