Zázrak čínskej medicíny pomáha pokožke: Sľubuje hojenie aj boj s časom!

, 09.04.2018 13:00
Rastlina Centella Asiatica má blahodárne účinky...
Rastlina Centella Asiatica má blahodárne účinky na pokožku. Autor:

Protizápalové a liečivé schopnosti urobili z rastliny pod menom Centella Asiatica už pred stáročiami jedného z pomocníkov tradičnej čínskej medicíny. Teraz jej benefity objavil aj kozmetický svet.

Keď niekde začnete čítať o rastline s nie práve jednoduchým názvom, určite skôr či neskôr narazíte na legendu o tom, ako pomáhala divokým tigrom. Tie sa údajne obtierali o jej listy a liečili si tak poranenia zo súbojov. Neskôr si hojivé účinky prírodného daru všimli aj ľudia a Centella Asiatica sa presadila aj v starostlivosti o ľudské telo.

Veľmi rýchlo sa preukázalo, že pôsobí hojivo a regeneračne na pokožku a dokáže hojivé procesy v pleti ešte urýchliť. Aj preto sa sprvu používala predovšetkým v produktoch na zlepšenie hojenia kože, aplikovala sa na popraskané či extrémne vysušené a narušené miesta v pokožke.

Kozmetické vychytávky s výťažkom ázijskej...
Kozmetické vychytávky s výťažkom ázijskej rastliny.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: archív značiek, koláž: zg

Od toho je už, samozrejme, len krôčik, aby sa vzácna rastlina presadila aj v kozmetickom priemysle tradičnej pleťovej kozmetiky, kde dokáže okrem svojich hojivých účinkov fungovať aj ako pomocník v boji proti unavenej pleti či so správnymi ingredienciami bojovať proti vráskam, dehydratácii. Často sa využíva aj v produktoch na spevnenie pokožky a zlepšenie jej prekrvenia.

Hoci v mnohých produktoch tvorí základnú zložku, objavuje sa na trhu aj v kombináciách s retinolom, vitamínom E, môže sa kombinovať s ďalšími prírodnými výťažkami – medzi nimi napríklad rozličné blahodárne pleťové oleje, ale tiež chlorofylom či vitamínom C.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#regenerácia #pomoc #kozmetika #Čína #Centella Asiatica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte na raňajky, sú základom vášho dňa.
Nebolo ľahké sa dostať tam kde ste dnes, tak to nezahoďte...

+ Lepšie by bolo, aby ste dnes večer ostali doma pri knihe či dobrom filme.
Nezanedbávajte svoju prácu, skôr...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk