Suchá pokožka? Pomôcť môžu aj potraviny

12.03.2018 13:00
uterák, žena, kúpeľňa
Trápi vás suchá pokožka? Autor:

Vďaka akým kúskom na tanieri dodáte koži potrebné tuky či vitamíny?

Tuky

Na ochranu pokožky pred dehydratáciou pleť potrebuje mastné kyseliny. Tie môžete vášmu telo dodávať vo forme za studena lisovaných rastlinných olejov – vyskúšajte argánový olej, olivový olej, repkový olej či ľanový olej. Vhodné pre pokožku sú aj tuky z orechov, okrem toho aj semaička – slnečnicové či tekvicové.

Ovocie

Všetky kúsky bohaté na vitamíny A, C a E sú takisto potrebné, čo sa hydratácie pokožky týka. Okrem toho majú všetky aj antioxidačné účinky, čím chránia bunky pred poškodením. Aj vďaka ich poškodeniu následne prichádza k strate hydratácie, čo sa ukáže aj na celkovom stave kože. Vitamíny skupiby B pozitívne ovplyvňujú pružnosť vlákien spojivového tkaniva. Siahnite po kúskoch ako mango, marhule, jahody, čučuriedy či ríbezle.

Zelenina

Špičkovými dodávateľmi vzácnych mastných kyselín, vtamínov a minerálnych látok sú avokádo, hrášok, fenikel, kel, zeler, mrkva, paprika či paradajky. Zelené šaláty poskytujú pokožke vlhkosť a pomáhajú budovať silné vlákna a zmierňovať podráždenie.

Ryby a mäso

Pre kožu sú kvalitné bielkoviny viac ako potrebné, platí to aj pre suchú pokožku. V mäse či rybách sa nachádzajú aminokyseliny, potrebné pre vytváranie kolagénu. Dobrým zdrojom kvalitných bielkovín sú vajcia, losos aj chudé hydinové mäso.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#tuky #Ryby #pokožka #mäso #kolagén
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Skúste sa vcítiť do kože druhých ľudí a potom môžete súdiť ich konanie.
Dnes nebude ten najlepší pracovný...

+ Nič nie je stratené, všetko sa dá ešte zachrániť.
Nezjednodušujte si prácu, spravte všetko tak, ako...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk