Štyri vlasové mýty, na ktoré môžete hneď zabudnúť

, 05.03.2018 14:00
vlasy, starostlivosť
Ilustračné foto. Autor:

Áno, či nie? Je prirodzené sušenie vlasov lepšie ako fénovanie? Rastú vlasy rýchlejšie, ak ich často striháme? Vzniknú lupiny len pri suchej vlasovej pokožke?

Mýtus č. 1: Sušenie je lepšie ako fénovanie

Pravda: Štúdia zistila, že fénovanie napáda povrch vlasov. Ale na rozdiel od mienky, že by bolo lepšie sušenie na vzduchu, štúdia tiež ukázala: Kto si vlasy necháva prirodzene vyschnúť, poškodzuje ich. Pretože čím dlhšie sú vlasy v kontakte s vodou (v tomto prípade asi hodinu, kým vyschnú), tým viac „napučia“. Najlepším kompromisom je vysušiť ich len na 75 percent, fén nastaviť na nízku teplotu.

Mýtus č. 2: Lupiny sú príznakom suchej vlasovej pokožky

Pravý opak! Lupiny sú najčastejšie spôsobené niektorou formou kvasinkových baktérií, ktorým sa zvlášť dobre darí v olejovom prostredí. Aby sa obnovilo prirodzené pH našej vlasovej pokožky, mali by sme zvoliť špeciálny šampón proti lupinám.

Mýtus č. 3: Keď si striháte vlasy raz za 6 týždňov, porastú rýchlejšie

Rast vlasov sa deje na pokožke hlavy, nie na končekoch. Takže to, ako často striháte končeky, nemá nič spoločné s rýchlosťou, akou porastú. Dôvod, prečo by ste napriek tomu mali pravidelne chodiť ku kaderníkovi: Pravidelné ošetrovanie vlasov zabraňuje rozdvojovaniu končekov a lámaniu vlasov – nočná mora všetkých, ktorí túžia po pekných dlhých vlasoch.

Mýtus č. 4: Máte stres? Ošediviete rýchlejšie

Či ošediviete (ne)skoro, určuje genetika a proces starnutia. Čím sme starší, tým produkujeme menej melanínu (molekuly, zodpovedné za farbu vlasov). To vedie k tomu, že naše vlasy pôsobia sivo (menej melanínu) alebo bielo (vôbec žiaden melanín). Stres vôbec nespôsobuje skoré šediny, má však negatívny vplyv na kvalitu vlasov. Počas náročného obdobia môže prísť k vypadávaniu vlasov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#stres #šedivé vlasy #lupiny #končeky vlasov #genetika #fénovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Netrávte veľa času doma, radšej sa prejdite vonku.
Ukázali ste sa v tom najlepšom svetle, môžete byť na...

+ Máte v sebe neskutočné množstvo pozitívnej energie, posúvajte ju ďalej.
Verte sami sebe a všetko pôjde...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk