Ani nahá, ani nalíčená! Ako dosiahnuť dokonalý 'nude look' a žiariť?

, 21.02.2018 07:00

Dokonalý vzhľad pleti a pritom na pohľad takmer nenalíčená? Hovoríte si, či to je vôbec možné. Ale hollywoodske hviezdy či modelky vám nepochybne povedia áno.

Topmodelka Ashley Graham je tiež fanúšičkou...
Topmodelka Ashley Graham je tiež fanúšičkou nahého líčenia. Autor: SITA/AP, Brent N. Clarke

Na spoločenských akciách sa veľmi často vyskytuje tzv. nahý look a mnohé hviezdy radšej stavia na uhrančivé šaty či celkový svieži a zdravý vzhľad namiesto toho, aby to preháňali s vrstvami tieňov, farieb či ďalších líčidiel.

Samozrejme, aj nahé líčenie je líčenie. A niekedy možno ešte zložitejšie než si myslíte. Ak však túžite vyzerať prirodzene a pritom krásne, čítajte ďalej.

L´Oreál Paris True
		Match Minerals
		-...
Paletka očných tieňov
		Rimmel London,
		ktorá...
+1Rúž Bourjois Velvet -
		odtieň 01. Vhodný
		na...

1. Pleť je prvá tehla!

Príťažlivá pokožka je základom pre to, aby ste vyzerali pôvabne. Väčšina odborníkov sa zhodne, že základ spočíva v čistení a vyživení – či už je to o hydratácii, protivráskovej starostlivosti, alebo rozjasnení. Až na čistej a zdravej pokožke môžete skúšať nahé líčenie v jeho plnej kráse.

2. S mejkapom opatrne

Staviť by ste mali na ľahké a dobre sa vstrebávajúce mejkapy, ktoré nezaťažia kožu a pár minút od aplikácie na nej budú pôsobiť celkom prirodzene. Dobré je tiež použiť krycí krém len na miesta, kde to naozaj potrebujete a jemne prstami ho rozotrieť do stratena. Pri korektore, ktorý väčšina žien využíva pri kruhoch pod očami, je vhodné voliť transparentný odtieň a neaplikovať ho po celej línii oka, ale len do kútikov a prstami jemne rozotrieť.

3. Farby prirodzené

Vyhnite sa príliš farebným alebo svetlým odtieňom na líčka, bude to pôsobiť neprirodzene. Namiesto toho si radšej vyberte na kontúrovanie tváre a zvýraznenie lícnych kostí odtieň, ktorý ma veľmi mierny trblietavý nádych a prirodzený tón pokožky – o dva-tri odtiene tmavší ako je tá vaša. Pri očiach môžete postupovať podobne. Ideálne sú telové a béžové tóny, prípadne jemne metalické odtiene vo farbe šampanského či bronzovej. Na zvýraznenie línie oka môžete použiť linku – aby však nevyzerala príliš výrazne, veďte ju presne po hranici rastu horných mihalníc. Bude to pôsobiť jemnejšie. Pri perách používajte farby opatrne, nanášať ich môžete prstami a jemne ich vklepať do pokožky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#triky #rada #pôvab #pomoc #nahý vzhľad #líčenie #Ashley Graham #ako na to
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Premôžte sa a začnite cvičiť, budete sa tak cítiť vo svojom tele lepšie.
Nevyhovárajte sa a pracujte tak...

+ Máte v sebe neskutočné množstvo pozitívnej energie, posúvajte ju ďalej.
Verte sami sebe a všetko pôjde...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk