Oblečte sa do farby roka - fialovej! Máme tipy, inšpirujte sa

, 02.02.2018 07:00

Už koncom minulého roka sme informovali o tom, že rok 2018 sa bude niesť v znamení fialovej farby. Odtieň, ktorý zvolili odborníci, sa prepracoval, samozrejme, aj do šatníkov.

Fialové farba je hviezdou večierkov. Šaty na...
Fialové farba je hviezdou večierkov. Šaty na snímke Little Woods Ireland. Autor: archív značky via Prshots.com

V tónoch výraznej fialovej farby sa objavujú kúsky dámskeho odevu na všetkých úrovniach. Viditeľnejšie sa však presadila táto farba v topoch – či už ide o tričká, blúzky alebo pleteniny.

Mnoho žien vníma fialovú ako akúsi novú červenú – majú z nej trošku obavy, zdá sa im príliš výrazná, príliš sýta a dominantná. Pravdou je, že jej intenzita môže na niekoho takto pôsobiť. V móde sa však báť netreba – ako riešenie sa núkajú jemnejšie a pastelovejšie odtiene, ale tiež farebné kombinácie, ktoré túto farbu zjemnia.

Fialové
		farba sa presadila najmä v
		pleteninách....
Nočná
		košeľa Cellbes, cena 29,95 eura.
		Predáva...
+6Balónové šaty Zara,
		25,95 eura.

Stačí sa pozrieť napríklad na kvetinové modely s drobnými florálnymi motívmi vo fialovej farbe, alebo naopak – ešte viac nasadiť kontrast a výraz farieb – napríklad cez športovejšie úplety a elastické kombinácie v netradičných spojeniach so žltou, čiernou, ale tiež oranžovou či červenou.

Doplnky vo fialovej farbe pôsobia luxusne – a to najmä v spojení so správnymi materiálmi. Stále v kurze zostáva zamat a tiež saténové dezény na sandálikoch či nazúvacích šlapkách – tzv. mules.

Fialová funguje aj v netradičných farebných...
Fialová funguje aj v netradičných farebných kombináciách.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: archív značiek, koláž: zg

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#móda #trend #fialová #farba #jar-leto 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku