Účes na párty či ples? 2 verzie, ako to môžete skúsiť - sexy aj nedbalo!

30.01.2018 07:00

Elegantné, ale aj hravé či rozmarne nedbalé - účesy na spoločenskú sezónu majú rôzne podoby.

Ak sa ešte v tomto predpôstnom období chystáte vyraziť niekam za zábavou, možno vás inšpiruje aj po domácky vytvorený spoločenský účes.

Časy, keď si ženy nechávali vytvoriť na hlave hotové helmy posilnené litrami laku na vlasy, by už mali byť fuč. Nosí sa ľahkosť, jemnosť, romantická nežnosť. A objavuje sa rovnako v elegantnej a decentnejšej verzii párty účesu ako v tej, ktorá je nedbalo mladistvá a svieža. Máme pre vás dva typy, s ktorými to môžete vyskúšať doma pred zrkadlom. Účesy pripravili hair-štylisti značky Nivea.

Učesaná neučesaná (foto vľavo)

(kliknutím myšou na obrázok ho zväčšíte)

  1. Ku korienkom vlasov naneste penové tužidlo a fénom presušte. Ak nemáte prirodzene vlnité vlasy, natočte ich kulmou.
  2. Na druhej strane od cestičky zapleťte pár prameňov. Oddeľte prameň vlasov zospodu a pretočte s ním horný prameň, aby vznikol stočený efekt. Prameň stočte v dĺžke 10 – 12 cm, zafixujte pinetkou alebo neviditeľnou gumičkou a konce nechajte prirodzene voľné. Vytvorte 2 – 3 zapletené pramene podľa hustoty vašich vlasov.
  3. Spodný posledný prameň zatočte smerom k zátylku pod voľné konce horných prameňov. A upevnite pinetkou pod vlasy, aby nebola vidieť.
  4. Na záver vlasy zafixujte, napr. lakom pre udržanie objemu.

Zatočený drdol (foto vpravo)

(kliknutím myšou na obrázok ho zväčšíte)

  1. Pred úpravou do vlasov použite sprej s ochranou pred teplom a fénom presušte. Po celom obvode navlňte žehličkou.
  2. Oddeľte vrchnú časť na temene hlavy zo strany, kde máte cestičku. Zvyšné vlasy uchopte ako do chvosta na bok a zľahka pretočte cez druhú ruku. Pre zjednodušenie si môžete najskôr radom sponiek pripevniť spodný diel vlasov v strede zátylku. Vlasy z druhej strany stočte do stredu a pripnite sponkami tak, aby vlasy vytvorili jemne nedbalý záhyb. Nesnažte sa o dokonalosť a nechajte pár natočených končekov uvoľnených.
  3. Vrchný diel vlasov, ak potrebujete zľahka natupírujte, aby účes získal väčší objem. A pripevnite k stočenému drdolu vzadu.
  4. Prednú časť doupravte do tvaru, ktorý sa hodí k vašej tvári. Hotový účes zafixujte lakom na vlasy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Vlny #účes #párty #ples #elegancia #nedbalosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku