Slovenka očarila Paríž východu! Ida Sándor je dizajnérka roka

, 29.01.2018 15:11

Paríž východu - aj tak zvyknú označovať čínske mesto Charbin, v ktorom žije vyše 10 miliónov obyvateľov a v ktorom sa pravidelne koná aj módny týždeň s dizajnérmi z celého sveta. Slovensko má tento rok za sebou výnimočnú účasť.

Modelka v kreácii z kolekcie slovenskej...
Modelka v kreácii z kolekcie slovenskej dizajnérky Idy Sándor na Harbin Fashion Week v Číne. Autor: archív Idy Sándor

Na akcii sa už druhýkrát zúčastnila košická dizajnérka Ida Sándor, ktorá ani netušila, čo ju v Charbine počká. Okrem veľkolepej prehliadky, profesionálne zorganizovanej v rámci jednotlivých prezentačných blokov, sa domov vrátila aj s trofejou pre dizajnérku roka.

„Bol to pre mňa obrovský šok a veľmi ma to potešilo,“ vyznala sa Sándor. "Som nesmierne rada, že som mohla takto reprezentovať našu krajinu a zviditeľniť Slovensko, doplnila návrhárka, ktorá zastupovala jednu z 54 krajín prítomných na podujatí. Zúčastnila sa na ňom tiež so značkou Carpe DM, ale bola to práve autorská kolekcia talentovanej dizajnérky, ktorá v Číne zaujala najviac.

Modelka
		v kreácii z kolekcie
		slovenskej...
Modelka v
		kreácii z kolekcie
		slovenskej...
+7Modelka v kreácii z
		kolekcie
		slovenskej...

Zábery z prehliadky ukazujú, že celá šou bola zorganizovaná naozaj vo veľkom štýle. Sándorovú vraj zaskočilo, akého servisu sa tam dočkala. „Mali sme štyroch asistentov, ktorí pre nás splnili aj nemožné. Čínski organizátori mali vo všetkom systém, všetci boli neuveriteľne disciplinovaní a šou bola veľkolepá. Odohrávala sa na obrovskom móle, dokonale nasvietenom. Prekvapivá bola aj početná prítomnosť médií,“ vymenovala pre Pravda.sk Sándor.

Dizajnérka Ida Sándor upravuje šaty modelky pre...
Dizajnérka Ida Sándor upravuje šaty modelky pre prehliadkou. Autor: archív Idy Sándor

Hoci sa v Číne vďaka Košičanke Lenke Suchovej, ktorá s organizátormi akcie spolupracuje, zúčastnila už druhýkrát – tentoraz bol vraj celkový zážitok intenzívnejší a nielen pre to, že si domov niesla cennú trofej. Kreácie Idy Sándor nosí najčastejšie napríklad Elena Kohútiková či Svetlana Rymarenko. Snáď sa jej po úspechu za hranicami rozrastie klientela nielen domáca, ale aj tá zahraničná.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#tvorba #móda #Ida Sandor #Charbin #cena
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk