Tri masky na suchú pleť

24.01.2018 09:00
pleťová maska, kozmetika
Pleťovú masku z téglika zameňte za doma pripravenú. Autor:

Suchej pleti v zime môžme uľaviť jednoduchým domácim ošetrením.

1. S ovsenou kašou

Dve lyžice najemno rozomletých ovsených vločiek zmiešajte s dvoma lyžicami sušeného mlieka a dvoma lyžicami medu, pridajte dve až tri kvapky levanduľového oleja. Dôkladne vymiešajte a následne naneste kozmetickým štetcom priamo na pokožku. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Opláchnite jemne, ale dôkladne teplou (nie však horúcou!) vodou. Následne pokožku ošetrite ľahkým hydratačným krémom.

2. S banánom

Polovicu mäkšieho banánu (vyživuje a hydratuje) roztlačte v miske, do ktorej ste pridali aj lyžicu extra panenského olivového oleja a jeden vaječný bielok. Dôkladne vymiešajte na pyré a naneste na tvár krúživými pohybmi. Nechajte pôsobiť pätnásť minút a opláchnite studenou vodou. Pokožku môžete následne ošetriť pár kvapkami ružového alebo kokosového oleja.

3. S avokádom

Vydlabte dužinu z menšieho avokáda, roztlačte ju v miske a vymiešajte. Pridajte dve lyžice bieleho jogurtu, čajovú lyžičku olivového oleja a rovnaké množstvo medu. Vymiešajte na jemnú pastu, ktorú následne aplikujte na tvár. Môžete nechať pôsobiť 20 minút a následne opláchnite vlažnou vodou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ženský magazín MiA #suchá pleť #pleťová maska #hydratácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes vynechajte všetky stresové situácie a držte sa od nich ďalej.
Nenechajte sa zatiahnuť do niečoho čo...

+ Na cestách určite neriskujte, vážte si svoje zdravie.
Dnes vynechajte určite hádky, skončilo by to pre vás...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk